Reklama

Będą wkręcać pale wiaduktu. Po cichu!

Opublikowano:
Autor:

Będą wkręcać pale wiaduktu. Po cichu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości – Już 10 marca rozpocznie się wiercenie kolumn wiaduktu – zapowiedział prezydent Andrzej Nowakowski na spotkaniu z przedstawicielami mediów, które odbyło się na Piłsudskiego tuż przy plasu budowy wiaduktu. – Roboty wykonywane będą w godzinach nocnych, ale nie powinny być uciążliwe dla okolicznych mieszkańców.

– Już 10 marca rozpocznie się wiercenie kolumn wiaduktu – zapowiedział prezydent Andrzej Nowakowski na spotkaniu z przedstawicielami mediów, które odbyło się na Piłsudskiego tuż przy plasu budowy wiaduktu. – Roboty wykonywane będą w godzinach nocnych, ale nie powinny być uciążliwe dla okolicznych mieszkańców.

Prezydent poinformował dziennikarzy o wykonanych już pracach związanych z wiaduktem kolejowym przy Piłsudskiego. Najważniejsze z nich to przebudowa sieci ciepłowniczej, prace przy kanalizacji sanitarnej, przygotowanie rurociągu dla światłowodu między stacjami transformatorowymi.

Już w poniedziałek 10 marca firma Polwar rozpocznie wkręcanie głównych pali pod wiadukt. Prace te wymagać będą szczególnej ostrożności i wyłączenia napięcia. Oznacza to konieczność czasowego zamknięcia linii kolejowej Płock-Kutno.

– Doszliśmy do porozumienia z PKP, że będziemy prowadzić te prace jedynie nocą, by nie zakłócać ruchu pociągów – mówił Andrzej Nowakowski. – Wbrew obiegowym określeniom nie ma jednak mowy o „wbijaniu pali” w grunt. Będą one wkręcanie, dzięki czemu poziom hałasu powinien być minimalny.

Od 20 marca ma się rozpocząć montaż rusztu wiaduktu. Od 15 do 30 czerwca planowana jest nasuwka wiaduktu, co wiązało się będzie z kolejnym zamknięciem linii kolejowej. – Mam nadzieję, że wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem przedstawionym nam przez wykonawcę – mówił Andrzej Nowakowski.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock, Czytelnik Portalu Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE