Reklama

Będą dwa nowe biura poselskie

Opublikowano:
Autor:

Będą dwa nowe biura poselskie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw Nowoczesna zapowiedziała, że przymierza się do otworzenia biura poselskiego, chociaż nie ma własnych parlamentarzystów w naszym okręgu. A teraz wychodzi na to, że na starówce rozgości się poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Najpierw Nowoczesna zapowiedziała, że przymierza się do otworzenia biura poselskiego, chociaż nie ma własnych parlamentarzystów w naszym okręgu. A teraz wychodzi na to, że na starówce rozgości się poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W Nowoczesnej za region Mazowsza odpowiedzialna jest goszcząca w poniedziałek w Płocku posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Chciałabym być aktywna w przydzielonym mi terenie – zapowiadała w czasie spotkania w Klubie Prawnika. Nie szczędziła też kilku gorzkich słów pod adresem innych posłów. Dla niej samej to dopiero pierwsza kadencja w sejmowych ławach. - Najczęściej parlamentarzyści pozostają aktywni, jak już kończy się kadencja lub trwa kampania wyborcza – ona obiecała sobie, że takie wizyty będą częstsze. Wcześniej, jako prawniczka z wykształcenia, była zaaferowana sprawą z Trybunałem Konstytucyjnym.

Płockim kołem Nowoczesnej zarządza Małgorzata Kamińska, która potwierdziła, że trwają prace nad otwarciem biura w Płocku. Wcześniej jednak nie wiadziała, czy będzie do nas dojeżdżał jeden, czy może dwoje posłów. Teraz podano już dwa nazwiska, Piotra Misiło oraz Joanny Scheuring-Wielgus. Co ciekawe, Piotr Misiło reprezentuje województwo zachodniopomorskie, z kolei posłanka Scheuring-Wielgus województwo kujawsko-pomorskie.

Obecny na spotkaniu Marcin Podsędek zapowiedział, że dla Nowoczesnej najbardziej liczy się kontakt bezpośredni z wyborcami, dlatego podobne biuro niedługo pojawi się w Gostyninie i w innych gminnych jednostkach. - Nie mamy parlamentarzystów w każdym okręgu, ale za to w każdym z okręgów zamierzamy utworzyć takie biuro. Chcemy skończyć z mitem, że Nowoczesna jest partią wielkomiejską.

Prawo i Sprawiedliwość z nowym biurem

Wkrótce z adresem Stary Rynek 2 zacznie funkcjonować również biuro poselskie posła Marka Opioły, który dotychczas miał biuro w Płońsku (w sejmie urzęduje już kolejną kadencję, ostatnio jako poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego). - Biuro zapewne zacznie działać jeszcze przed Wielkanocą, ruszy za około dwa, może trzy tygodnie – informuje asystent posła Prawa i Sprawiedliwości. - Budynek znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, wymaga remontu, stąd wszystko ociąga się trochę w czasie. Planujemy, że na miejscu będzie dostępna pomoc prawna.

Przypomnijmy, że parlamentarzyści PiS dysponują już jednym biurem w Płocku w bloku przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Jachowicza.

Czytaj też:

Zdjęcia z wizyty posłanki Nowoczesnej są dostępne w naszej

Fot. Biuro poselsko-senatorskie PiS-u, moment ogłoszenia wyników sondaży w dniu wyborów prezydenckich, Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE