Reklama

Barokowa muzyka w barokowych wnętrzach

Opublikowano:
Autor:

Barokowa muzyka w barokowych wnętrzach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kameralne kompozycje mistrzów baroku będzie można usłyszeć w Muzeum Diecezjalnym w Płocku już w piątek 21 lutego w wykonaniu Kwartetu.pl oraz dwojga solistów.

Kameralne kompozycje mistrzów baroku będzie można usłyszeć w Muzeum Diecezjalnym w Płocku już w piątek 21 lutego w wykonaniu Kwartetu.pl oraz dwojga solistów.

W programie koncertu znalazły się utwory trzech kompozytorów: Antonio Vivaldiego, Francesco Onofrio Manfrediniego oraz Marcina Mielczewskiego. Będzie można ich posłuchać w sali barokowej Muzeum Diecezjalnego w wykonaniu skrzypka Andrzeja Stańczyka, klawesynistki
Patrycji Domagalskiej-Kałuży oraz zespołu smyczkowego Kwartet.pl.

Antonio Vivaldi znany jest przede wszystkim jako twórca „Czterech pór roku”. W jego kompozytorskim dorobku jest również wiele utworów na skrzypce. Dwa z nich usłyszeć będzie można podczas piątkowego koncertu.

Francesco Onofrio Manfredini to rówieśnik Antonio Vivaldiego. Był znany jako skrzypek i kompozytor zajmujący się głównie muzyką sakralną. Jako twórca muzyki świeckiej miał spore zasługi dla rozwoju concerto grosso. W Muzeum Diecezjalnym usłyszymy jeden z jego koncertów na orkiestrę smyczkową.

Marcin Mielczewski był polskim kompozytorem tworzącym we wczesnym baroku. Warto podkreślić, że w 1645 roku został on kapelmistrzem kapeli biskupa płockiego Karola Ferdynanda Wazy. Podczas piątkowego koncertu wykonane zostaną dwie canzony Marcina Mielczewskiego.

Kwartet.pl, który w piątek towarzyszyć będzie solistom, tworzą: Paweł Majewski (skrzypce), Ewelina Karna (skrzypce), Tomasz Zychla (altówka) oraz Zofia Zychla (wiolonczela).

Członkowie Kwartetu.pl to absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi i muzycy Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Szwecji, Danii, Holandii, Hiszpanii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

W latach 2003-2005 Kwartet.pl współpracował z największymi korporacjami turystycznymi w USA: Royal Carraibian Cruise Line i Carnival Cruise Line, koncertując na największych statkach pasażerskich światowej floty.

Fot. Archiwum Kwartet.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE