Reklama

Barierki usunięte. Jeździmy już ulicą 3 Maja i nowym łącznikiem z al. Jachowicza

Opublikowano:
Autor:

Barierki usunięte. Jeździmy już ulicą 3 Maja i nowym łącznikiem z al. Jachowicza  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne zmiany w mieście. Na przebudowanej i zwężonej ul. 3 Maja powstało rondo, jest droga rowerowa, ponadto nowym łącznikiem przejedziemy już z al. Jachowicza do ul. 3 Maja. To element szerszego zadania realizowanego przez spółkę Wodociągi Płockie w porozumieniu z Miejskim Zarządem Dróg.

Kolejne zmiany w mieście. Na przebudowanej i zwężonej ul. 3 Maja powstało rondo, jest droga rowerowa, ponadto nowym łącznikiem przejedziemy już z al. Jachowicza do ul. 3 Maja. To element szerszego zadania realizowanego przez spółkę Wodociągi Płockie w porozumieniu z Miejskim Zarządem Dróg.

Odetchną mieszkańcy, a zwłaszcza ucieszą się kierowcy – zakończyły się głębokie wykopy na ul. 3 Maja. W czwartek usunięto szlabany, zapewniając jednocześnie przejazd nowym łącznikiem między al. Jachowicza a ul. 3 Maja. – A to bez wątpienia odciąży kolejne skrzyżowanie z ul. 3 Maja z ul. Kilińskiego – mówił w czwartek prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Czy łącznik będzie zupełnie nową ulicą, o tym zdecydują radni. A także o możliwej nazwie. Tym bardziej, że w pewnej perspektywie jest ewentualne połączenie z ul. Padlewskiego, jednak na obecną chwilę nie ma takiego zadania w budżecie miasta. Warto też wspomnieć, że połączenie ul. 3 Maja z al. Jachowicza było wrysowane w plany jeszcze przedwojennego Płocka, o czym ostatnio mówił mi inż. Piotr Gryszpanowicz.

Uprzedzamy, że to jeszcze nie koniec prac. Do wykonania pozostało oświetlenie, oznakowanie poziome i tereny zielone. – Dlatego prosimy o ostrożność – zwracał się do kierowców miejski włodarz.

Ul. 3 Maja została zwężona. Ma dziś dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3 metrów. Dotychczasowe roboty, które trwały od czerwca tego roku, objęły także budowę nowego ronda na skrzyżowaniu łącznika z ul. 3 Maja (także i o tej nazwie zdecydują radni), jest już nowa kanalizacja deszczowa, nowa nawierzchnia i chodniki, droga rowerowa łącząca magistralę rowerową R1 z Jachowicza, przy Jagiellonce powstał parking z 11 miejscami dla samochodów (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej). Skrzyżowanie ul. 3 Maja z ul. Piękną zostało wyniesione. – Pozwoli to na uspokojenie ruchu tuż przy szkole – dodawał prezydent. Całkowita długość wybudowanej kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami wyniesie 1,4 km, długość przebudowanej kanalizacji sanitarnej to 300 metrów, z kolei długość przebudowanej sieci wodociągowej wyniesie 350 metrów. Koszt realizacji przebudowy ul. 3 Maja i budowy łącznika z al. Jachowicza opiewa na 6,2 mln zł netto (7,6 mln zł brutto).

Wspomniane zmiany to kolejny etap większego zadania polegającego na rozdziale kanalizacji na terenie miasta, realizowanego sukcesywnie od 5 lat przez spółkę Wodociągi Płockie i zarazem następny, na który udało się pozyskać unijne dofinansowanie. W sumie cały projekt z dofinansowaniem kosztuje ok. 140 mln zł (w tym ok. 70 mln zł z Unii). – Przed nami jeszcze jeden etap tej budowy, czyli ul. Piękna, który już rozpoczęliśmy – nadmieniał prezes miejskiej spółki, Andrzej Wiśniewski. Chodzi o przebudowę ul. Pięknej wraz z budową kanalizacji deszczowej, przebudową kanalizacji sanitarnej oraz wodociągu. – Uliczka jest ciasna. Proszę mieszkańców o cierpliwość. Będzie odnowiona, z nowym asfaltem, chodnikami. Planujemy zakończenie prac na koniec 2018 r., chociaż oficjalny termin to marzec 2019 r.

Jednocześnie trwają prace, też związane z rozdziałem kanalizacji, w al. Pawła Nowaka i Kobylińskiego. – Dzisiaj wylewamy ostatnie warstwy ścieralne i będziemy mogli w pełni otworzyć skrzyżowanie Kobylińskiego z Łukasiewicza. Prosimy nadal o ostrożność – zaznaczył Wiśniewski. Zakończenie prac zaplanowano na 30 stycznia 2019 r. (koszt: 7,7 mln zł). – Bywam tam często. Jestem pod wrażeniem, jeśli chodzi o wyrozumiałość kierowców. Ruch zmalał po otwarciu kolejnego etapu obwodnicy.

Następny etap to ul. Tysiąclecia. Zimą zostanie ogłoszony przetarg na wybranie wykonawcy, aby prace ruszyły w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE