Reklama

Banki ostrzegają swoich klientów przed oszustami

Opublikowano:
Autor:

Banki ostrzegają swoich klientów przed oszustami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKO Bank Polski przestrzega przed oszustami, którzy chcą okraść klientów swoich placówek. Nadawcy fałszywych wiadomości wysyłają maile, smsy, w których informują o potrzebie wykonania natychmiastowych przelewów. W rzeczywistości pieniądze trafiają jednak na zupełnie inne konta.

PKO Bank Polski przestrzega przed oszustami, którzy chcą okraść klientów swoich placówek. Nadawcy fałszywych wiadomości wysyłają maile, smsy, w których informują o potrzebie wykonania natychmiastowych przelewów. W rzeczywistości pieniądze trafiają jednak na zupełnie inne konta.

Nadawcy fałszywych wiadomości podszywają się pod operatorów telefonii komórkowych. Informują między innymi o konieczności natychmiastowej spłaty powstałego zadłużenia. W treści zawierają odnośnik do strony internetowej, który przekierowuje klienta na fałszywą stronę, łudząco przypominającą oryginalną stronę banku.

-  Klienci otrzymują np. przykładową treść wiadomości: Nieuregulowanie zadłużenia w kwocie 6 zł spowoduje zablokowanie połączeń. Link do płatności ważny 2h - podaje w komunikacie PKO Bank Polski. - Po wybraniu na fałszywej stronie metody płatności (swój bank lub karta płatnicza) klient zostaje przekierowany na stronę podszywającą się pod system transakcyjny banku.

Jak dalej informuje bank, podanie na fałszywej stronie poufnych informacji, np. danych do logowania, kodów autoryzacyjnych umożliwia oszustom przejęciem możliwości zalogowania się w serwisie internetowym banku i tym samym zlecanie dowolnych transakcji z rachunku klienta. Może się to wiązać z bardzo dużymi stratami.

PKO Bank polski zwraca uwagę, że linki do fałszywych stron wysyłane są także za pośrednictwem innych nośników informacji, choćby przez Facebooka i portale aukcyjne. Przed wysłaniem pieniędzy za pośrednictwem konta internetowego zawsze należy zwracać uwagę na poprawność linku. W przypadku platformy IPKO, podejrzenie klientów powinien wzbudzić każdy inny adres niż www.ipko.pl.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE