Reklama

Reklama

Bądź eko, wesprzyj misjonarza w Mongolii

Opublikowano: 29 marca 2013 11:53
Autor:

Bądź eko, wesprzyj misjonarza w Mongolii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddając makulaturę na Stanisławówce każdy może pomóc salezjańskiemu misjonarzowi Krzysztofowi Gniazdowskiemu, który marzy o stworzeniu pracowni komputerowej w centrum młodzieżowym w Darkham w Mongolii.

Reklama

Oddając makulaturę na Stanisławówce każdy może pomóc salezjańskiemu misjonarzowi Krzysztofowi Gniazdowskiemu, który marzy o stworzeniu pracowni komputerowej w centrum młodzieżowym w Darkham w Mongolii.

Krzysztof Gniazdowski to salezjanin pracujący na misjach w Mongolii. Katolicyzm w tym kraju jest znany zaledwie od pięciu lat. Większość ludności wyznaje buddyzm. W Darhan salezjanie prowadzą Centrum Kształcenia, w którym uczy się 300 dziewcząt i chłopców pochodzących z ubogich rodzin zamieszkujących okoliczne wioski.

Brat Krzysztof marzy o stworzeniu w Darham nowoczesnej pracowni komputerowej wyposażonej w 20 stanowisk. Zdaje sobie sprawę, że dla młodych ludzi z biednej Mongolii kontakt z komputerem i Internetem jest jedyną formą wyjścia na świat. Koszt pracowni komputerowej szacowany jest na około 20 tysięcy dolarów. Pomóc w realizacji tego projektu może każdy, kto zechce wziąć udział w akcji „Makulatura na misje”.

Dwa razy w miesiącu – w czwarty piątek miesiąca i sobotę po nim do kontenera ustawionego na placu przy Stanisławówce można przynieść: kartony po sokach i mleku (rozcięte i wysuszone), gazety, opakowania z papieru i kartonów oraz makulaturę z niszczarek. W kolejnych miesiącach zbiórka będzie prowadzona w dniach: 26-27 kwietnia, 24-25 maja, 28-29 czerwca, 26-27 lipca, 23-24 sierpnia, 27-28 września, 25-26 października, 22-23 listopada i 27-28 grudnia. – O naszej misyjnej inicjatywie warto poinformować sąsiadów i bliskich. Oprócz aspektu charytatywnego, ma ona także charakter proekologiczny, co posiada znaczący walor wychowawczy – zachęca ks. Kazimierz Kurek z płockiej Stanisławówki, inicjator akcji.

W tym roku oferta zbiórek ma misje została poszerzona o zbiórkę: starych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych i aluminiowych puszek. Salezjanie mają nadzieję, że dzięki tym „darom” uda się wspomóc akcję Puszka dla Maluszka, a pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup leków dla dzieci z Afryki. Zbiórka na „Puszkę dla Maluszka” będzie prowadzona w dniach zbiórki makulatury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.