Reklama

Badania profilaktyczne i porady lekarskie. Miasteczko Zdrowia na Dniach Chemika

Opublikowano:
Autor:

Badania profilaktyczne i porady lekarskie. Miasteczko Zdrowia na Dniach Chemika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dni Chemika to nie tylko rozrywka i grillowanie. 9 czerwca na terenie imprezy powstanie "Miasteczko Zdrowia", w którym będzie można zasięgnąć porady specjalistów czy wykonać bezpłatne badania, jak np. mammografię czy EKG.

Dni Chemika to nie tylko rozrywka i grillowanie. 9 czerwca na terenie imprezy powstanie "Miasteczko Zdrowia", w którym będzie można zasięgnąć porady specjalistów czy wykonać bezpłatne badania, jak np. mammografię czy EKG. 

W "Miasteczku Zdrowia" spotkać będzie można specjalistów m.in. z dziedziny kardiologii czy onkologii. To efekt współpracy PKN ORLEN i Fundacji z Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Powstanie kilka stref, jak chociażby Instytutu Kardiologii, gdzie będzie można np. skorzystać z bezpłatnych badań EKG, badań oceniających wiek serca oraz poradzić się fizjoterapeutów jak układać plany treningowe czy trasy nordic walking z korzyścią dla serca. Do dyspozycji mieszkańców Płocka będzie także kardiolog, dietetyk, psycholog czy eksperci z poradni antynikotynowej. 

Z kolei w Centrum Onkologii będzie można dowiedzieć się więcej o profilaktyce i leczeniu nowotworów piersi czy płuc. W ramach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem prowadzona będzie edukacja w zakresie zaleceń dotyczących zdrowego stylu życia, unikania zagrożeń prowadzących do chorób nowotworowych i ich leczenia oraz indywidualne porady lekarzy onkologów. Na terenie imprezy będzie również mammobus, w którym kobiety powyżej 50. roku życia będą mogły przeprowadzić bezpłatną mammografię (pod warunkiem, że w ciągu dwóch lat nie miały takiego badania). 

Uczestnicy Dni Chemika w „Miasteczku Zdrowia” będą mogli w również wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, sprawdzić pojemność płuc (badanie spirometrem) czy zbadać znamiona na skórze za pomocą dermatoskopu. Na zainteresowanych czekają też pomiary cukru i porady z zakresu zdrowego żywienia w ramach akcji „Nie  cukrz”.  Będzie to też dobry moment na wyrobienie karty ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ, skorzystania z punktu informacyjnego o sanatoriach czy punktów konsultacyjnych w zakresie prawa do świadczeń, ubezpieczenia i innych kwestii związanych systemem opieki zdrowotnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE