Reklama

Reklama

Aż siedem razy więcej zainteresowanych wstąpieniem do WOT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 6MBOT

Aż siedem razy więcej zainteresowanych wstąpieniem do WOT - Zdjęcie główne

Rośnie zainteresowanie wstąpieniem do WOT | foto 6MBOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Mazowsza, w tym także Płocka i regionu, chcą wstępować do Wojska Obrony Terytorialnej. W porównaniu do okresu przed inwazją Rosji na Ukrainę WOT notuje siedmiokrotnie większe zainteresowanie ze strony ochotników.

Reklama

Wiele telefonów odbierają m.in. rekruterzy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.    

Ochotnicy z Płocka i okolicy garną się do służby

Agresja Rosji na Ukrainę wyzwoliła w Polakach olbrzymie zainteresowanie służbą wojskową. - Spektakularne sukcesy tamtejszej obrony terytorialnej spowodowały zmianę postrzegania naszych Wojsk Obrony Terytorialnej. Duża część społeczeństwa zrozumiała rolę WOT, siłę jej terytorialności i ducha walki - informują mazowieccy Terytorialsi.    

Wszyscy rekruterzy zaobserwowali wzrost zainteresowania. 

- Każdego dnia odbieramy kilkanaście telefonów. Udzielamy informacji, jakie wymogi należy spełnić, żeby dostać się do terytorialnej służby wojskowej, na czym ona polega, jaką procedurę trzeba przejść. Pomagamy skompletować dokumentację - mówi st. szer. Diana Przepiórka, rekruterka 6MBOT.     

W tym roku 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaplanowała jeszcze 5 naborów.   

- Aby zostać żołnierzem, trzeba być pełnoletnim, mieć polskie obywatelstwo, być zdrowym i niekaranym. Nie można także pełnić służby w innych rodzajach wojsk czy niektórych służbach mundurowych. Pełne wyszkolenie Terytorialsa trwa trzy lata - wyjaśnia st. szer. Diana Przepiórka.    

Najbliższe 16-dniowe szkolenie podstawowe rozpocznie się 26 marca.Kolejne “Szesnastki” odbywać się będą kolejno w czerwcu, sierpniu oraz na przełomie listopada i grudnia. 

Czym jest WOT?   

To piąty rodzaj sił zbrojnych. Żołnierze WOT mają te same prawa i obowiązki co żołnierze innych rodzajów sił zbrojnych. W WOT można pełnić służbę zawodową oraz ochotniczą – tzw. terytorialną służbę wojskową, ta forma służby zapewnia możliwość pogodzenia dotychczasowej aktywności zawodowej, szkolnej czy akademickiej z pełnieniem służby wojskowej. Szkolenie ochotników w WOT odbywa się w formie rotacyjnej w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu w weekendy.    

Każdy żołnierz terytorialnej służby wojskowej otrzymuje nieopodatkowane uposażenie za każdy dzień służby. Terytorialsi korzystają ze zniżek na przejazdy PKP oraz tańsze paliwo na stacjach Orlen. Każdy żołnierz WOT ma możliwość korzystania z szerokiej oferty kursów doskonalących i kwalifikacyjnych oraz posiada otwartą ścieżkę kariery poprzez kurs podoficerskie i oficerskie.   

Dodajmy, że przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 7.30 do 19.30 działa rekrutacyjna infolinia obsługiwana przez żołnierzy WOT (tel. 800-696-077).

Więcej informacji - www.wojsko-polskie.pl/6bot, www.zostanzolnierzem.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy