Reklama

Aż 22 alarmy bombowe w Płocku i powiecie

Opublikowano:
Autor:

Aż 22 alarmy bombowe w Płocku i powiecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 22 urzędy i instytucje z Płocka i powiatu płockiego otrzymały wczoraj wiadomość o podłożeniu bomby. We wszystkich przypadkach alarm okazał się fałszywy, ale aby to stwierdzić, służby były postawione w stan gotowości niemal aż do rana następnego dnia.

Aż 22 urzędy i instytucje z Płocka i powiatu płockiego otrzymały wczoraj wiadomość o podłożeniu bomby. We wszystkich przypadkach alarm okazał się fałszywy, ale aby to stwierdzić, służby były postawione w stan gotowości niemal aż do rana następnego dnia.

 

Pierwsze wiadomości o podłożonym ładunku wybuchowym dostały trzy płockie urzędy - Urząd Skarbowy, Regionalna Izba Obrachunkowa i Urząd Celny, potem sądy, prokuratury  i kolejne instytucje już nie tylko w Płocku, ale i całym powiecie płockim. We wszystkich przypadkach informację o bombie wysłano mailem.

- Łącznie minionej doby doszło do 22 fałszywych alarmów bombowych w instytucjach i urzędach państwowych oraz samorządowych - mówi Jarosław Ostrowski z płockiej komendy policji.

Ewakuowano kilkaset osób - pracowników urzędów i ich klientów, wiele urzędów tego dnia nie zostało już ponownie otwartych. Aby sprawdzić prawdziwość informacji o podłożeniu ładunków wybuchowych, policjanci, strażacy, a także straż miejska pracowali wiele długich godzin, przeszukując poszczególne budynki. We wszystkich przypadkach alarm okazał się na szczęście fałszywy.

- Policjanci zakończyli działania dziś w nocy około 3.00 - podaje zastępujący rzecznika policjant. 

Teraz trwa ustalanie sprawcy lub sprawców całego zamieszania. Wiadomo, że podobne informacje otrzymały również urzędy i instytucje w innych miastach w całej Polsce, m.in. Radomiu, Łodzi, Opolu, Łowiczu, Warszawie, Ostrołęce, Koninie, Włocławku itd.

Za fałszywy alarm grozi do 8 lat więzienia i pokrycie kosztów działania służb. A te - jak ocenia policja - były olbrzymie.

Na zdjęciu: ewakuacja Urzędu Skarbowego przy 1 Maja, fot. Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE