Aż 10 bramek w Płocku! Piłkarki Wisły pięknie rozpoczęły drugoligowy sezon [ZDJĘCIA]

Wiadomości W pierwszym meczu po awansie do drugiej ligi futbolistki Wisły Płock przegrywały w niedzielę z KS Raszyn 0-1, ale ostatecznie rozgromiły rywalki 9-1.

Dwa miesiące temu drużyna kobiet awansowała z trzeciej ligi szczebel wyżej, czyli na poziom II ligi (grupa północna). Podopieczne trenera Adriana Piankowskiego zapewniły sobie awans w przedostatniej kolejce, gdy na wyjeździe Nafciarki pokonały aż 13:0 Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Ale świętowanie awansu odbyło się tydzień później na głównej płycie stadionu przy ul. Łukasiewicza. Ku radości licznie zgromadzonych kibiców Wisła pokonała Zamłynie Radom 5:3.

Po intensywnym okresie przygotowawczym Nafciarki zainaugurowały rozgrywki potyczką z ekipą z Raszyna. Nie był to najmocniejszy rywali, zespół ten zajął ostatnie miejsce w poprzednim sezonie w drugiej lidze.

W niedzielne popołudnie upał był koszmarny, nawet wytrenowane sportsmenki zdecydowanie odczuwały niekorzystne warunki. Początek meczu w Płocku był pod dyktando gospodyń, ale po kwadransie to Raszyn objął prowadzenie.

- Popełniliśmy prosty błąd, ale cały czas dominowaliśmy na boisku, do przerwy zdobyliśmy trzy bramki - mówi Adrian Piankowski, trener Wisły.

W przerwie zespół z Płocka otrzymał gratulacje i pamiątkowe puchary za awans do drugiej ligi od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W drugiej połowie dominacja płocczanek była już ogromna, bramki sypały się jak z rękawa, ostatecznie zakończyło się wynikiem 9L1 i Wisła została liderem tabeli po pierwszej kolejce.

Na co stać zespół w tym sezonie?

- Chcemy uplasować się w środku tabeli, z pewnością stać nas na miejsce w przedziale 4-8. Są 2-3 drużyny ze zdecydowanie wyższym budżetem, które celują w awans i ciężko będzie im dorównać, ale z pozostałymi będziemy walczyć o zwycięstwa - zapewnia szkoleniowiec Wisły.

Wisła Płock - KS Raszyn 9-1 (3-1)

Bramki dla Wisły: Aleksandra Synowiec (4), Daria Kusa (2), Maja Zielińska (2), Natalia Borowska (1)

Pozostałe wyniki 1. kolejki:
LZS Stare Oborzyska - GSS Grodzisk Wielkopolski    3-1
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Medyk II Konin 6-2
Loczki Wyszków - WAP Włocławek 4-0
KU-AZS UW Warszawa - Nowy Świt Górzno 2-4
Praga Warszawa - Włókniarz Białystok 4-0

W drugiej kolejce 27 sierpnia o godz. 16:00 Wisła zagra na wyjeździe z LZS Stare Oborzyska.