Reklama

Awaria w "Czajce". W Warszawie trwa awaryjny zrzut ścieków

Opublikowano:
Autor:

Awaria w "Czajce". W Warszawie trwa awaryjny zrzut ścieków  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło do awarii. Jak poinformował prezydent Rafał Trzaskowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło awaryjny zrzut ścieków do Wisły.

W warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło do awarii. Jak poinformował prezydent Rafał Trzaskowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło awaryjny zrzut ścieków do Wisły. 

Jak poinformował na Twitterze Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, zrzut rozpoczął się w sobotę ok. 14:00. 

Prezydent Rafał Trzaskowski potwierdził, że doszło do awarii rury przesyłowej. W Warszawie został powołany sztab kryzysowy. 

- Aby zapewnić bezpieczny odbiór ścieków od mieszkańców Warszawy, na czas awarii MPWiK rozpoczął awaryjny zrzut ścieków do Wisły. Tak jak informowałem – dla zminimalizowania skutków zrzutu uruchomiliśmy ozonowanie. Spółka rozpoczęła także mechaniczne oczyszczanie ścieków - napisał prezydent Trzaskowski. - Uruchomiliśmy też codzienne badanie wody w Wiśle na odcinku warszawskim oraz Warszawa – Płock. Wyniki badań będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej MPWiK oraz w mediach społecznościowych spółki. Awaria nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej warszawiakom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE