Reklama

Awaria trwała ponad miesiąc. Ropa z Rosji znów płynie do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Awaria trwała ponad miesiąc. Ropa z Rosji znów płynie do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po kilku tygodniach dostawy ropy naftowej z Rosji rurociągiem "Przyjaźń" zostały wznowione. Orlen zapewnia, że mimo przerwy przerób ropy w rafinerii nie był zagrożony.

Po kilku tygodniach dostawy ropy naftowej z Rosji rurociągiem "Przyjaźń" zostały wznowione. Orlen zapewnia, że mimo przerwy przerób ropy w rafinerii nie był zagrożony.  

Pod koniec kwietnia w rurociągu pojawiła się zanieczyszczona ropa, a Ministerstwo Energii zdecydowało o wstrzymaniu dostaw. 

[ZT]22190[/ZT]

Po kilku tygodniach udało się oczyścić rurociąg i do Płocka mogła popłynąć ropa o zakontraktowanej jakości. 

- Wznowienie dostaw to efekt rozmów, które prowadziliśmy w ostatnich tygodniach ze stroną rosyjską przy wsparciu naszego rządu. Twarde stanowisko negocjacyjne strony polskiej było możliwe dzięki realizowanej przez nas konsekwentnie polityce dywersyfikacji kierunków dostaw. Obecnie ok. 50 proc. ropy naftowej sprowadzanej do Polski przez PKN ORLEN pochodzi już spoza kierunku wschodniego – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Ropa za kilka dni dotrze do bazy w pobliskim Miszewku Strzałkowskim 

- Na początku czerwca, podczas spotkania w Moskwie, stronie polskiej zaprezentowano mechanizm rekompensat jakie Transnieft przekaże rosyjskim producentom ropy naftowej na pokrycie roszczeń kierowanych do nich przez odbiorców ropy, w tym PKN ORLEN - informuje biuro prasowe koncernu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE