Reklama

Awantura z nożem. Sąd zdecydował, co dalej z zatrzymanym mężczyzną

Opublikowano:
Autor:

Awantura z nożem. Sąd zdecydował, co dalej z zatrzymanym mężczyzną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny, którego ujęła policja w sprawie ugodzenia nożem innego mężczyzny. - Sąd zdecydował, że na razie na trzy miesiące - informuje prokurator Norbert Pęcherzewski z Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Jest wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny, którego ujęła policja w sprawie ugodzenia nożem innego mężczyzny. - Sąd zdecydował, że na razie na trzy miesiące – informuje prokurator Norbert Pęcherzewski z Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Przypomnijmy: w sylwestrową noc na ul. Grodzkiej doszło do awantury między mężczyznami. Jeden z nich ugodził drugiego mężczyznę w brzuch, rannego karetka zabrała do szpitala. Już po zdarzeniu, jak później informował policyjny rzecznik Krzysztof Piasek, ujęto 26-latka. Okazało się, że niedawno opuścił zakład karny.

- Odbywał długoletnią karę pozbawienia wolności za inne ciężkie przestępstwo, którego się dopuścił – mówi prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski z Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Dlatego też dodaje, że w tym przypadku chodzi o przestępstwo w warunkach recydywy.

Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Płocku. Postępowanie toczy się z art. 156 paragraf 1 punkt 2 kodeksu karnego, czyli pod zarzutem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zadanie ciosu nożem. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sąd się przychylił do tego wniosku.

Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE