Reklama

Autoryzacja ESTA do USA - krok po kroku

Opublikowano:
Autor:

Autoryzacja ESTA do USA - krok po kroku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz z przystąpieniem Polski do Programu Ruchu Bezwizowego pojawiła się bardzo realna możliwość odwiedzenia tego Państwa. Jeżeli jednak chcemy spełnić to marzenie, mimo, że nie będziemy musieli posiadać wizy, konieczne okazuje się złożenie wniosku o pozwolenie na przebywanie w obrębie granic USA. W tym artykule podpowiemy, jak zrobić to szybko i efektywnie - krok po kroku.

Wraz z przystąpieniem Polski do Programu Ruchu Bezwizowego pojawiła się bardzo realna możliwość odwiedzenia tego Państwa. Jeżeli jednak chcemy spełnić to marzenie, mimo, że nie będziemy musieli posiadać wizy, konieczne okazuje się złożenie wniosku o pozwolenie na przebywanie w obrębie granic USA. W tym artykule podpowiemy, jak zrobić to szybko i efektywnie - krok po kroku.

Kto powinien aplikować?

Jak już zostało powiedziane wcześniej, aplikować o przyznanie autoryzacji do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych musi każdy obywatel państwa znajdującego się w Programie Ruchu Bezwizowego, który jeszcze nie posiada wizy (ta zwalnia nas z tego obowiązku), a który zamierza odwiedzić Stany na maksymalnie 90 dni. Nie ma znaczenia, jaki będzie główny cel tej wizyty - czy będzie nim przyjemność i chęć pozwiedzania tego kraju, czy też będą w tym nami powodować pobudki czysto biznesowe.

Uzyskiwanie autoryzacji ESTA - krok po kroku

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać celem uzyskania autoryzacji ESTA jest odwiedzenie jej oficjalnej strony Internetowej, zarządzanej przez Biuro Ceł i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych, które oprócz bycia operatorem serwisu jest też organem wydającym tego typu pozwolenia.

Tuż po wejściu na stronę konieczne jest przystąpienie do wypełniania formularza - możemy rozpocząć proces pozyskiwania pojedynczej, albo też grupowej autoryzacji. Różnią się one od siebie wyłącznie sposobem płatności, który w drugim przypadku jest "skondensowany" (zamiast dokonywać płatności dla każdej osoby z osobna, płacimy za wszystkie za jednym zamachem).

Wypełniając sam wniosek pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jest zgodzenie się na postanowienia i zasady Programu Ruchu Bezwizowego. Następnie przechodzimy do właściwego wniosku, będąc zmuszonymi do podania wszelkich informacji osobistych z naszego paszportu (ważne jest, aby były idealnie takie same - jeżeli w paszporcie znajduje się jakiś błąd, zamieszczamy go również we wniosku). Istnieje możliwość zeskanowania naszego paszportu, która nie jest jednak wymagana, jednak znacząco skróci proces wypełniania wszystkich danych personalnych. Należą do nich imiona i nazwisko, data urodzenia, płeć, miasto i państwo urodzenia, numer paszportu, obywatelstwo oraz inne szczegóły dotyczące samego paszportu.

W kolejnym kroku musimy podać informacje na temat naszej osoby, w tym adres e-mail, który jest konieczny do otrzymania zgody na podróż do Stanów Zjednoczonych. Kolejny etap zmusi nas do podania informacji dotyczących samej podróży - konieczne będzie tutaj podanie między innymi tego, kiedy planujemy wylot, a kiedy powrót, gdzie będziemy się zatrzymywać i jaki jest główny cel naszej wizyty. Kolejny krok zależy z kolei od tego, jakie informacje podaliśmy wcześniej - istnieje możliwość, że zostaniemy dopytani na przykład o umowę o pracę czy dane naszego pracodawcy. Nie przejmujmy się tym, są to jedne z rutynowych pytań, na które będziemy musieli udzielić odpowiedzi.

Ostatnim krokiem koniecznym do podjęcia jest zapłacenie za wniosek, a wcześniej - ponowne przyjrzenie się temu, jakie informacje podaliśmy w całym procesie składania wniosku.

Na stronie www.estavisa.pl możesz złożyć wniosek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE