Reklama

Autobus na starówkę i do szpitala św.Trójcy?

Opublikowano:
Autor:

Autobus na starówkę i do szpitala św.Trójcy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy rozważają uruchomienie nowej linii autobusowej, która dojeżdżałaby na starówkę i do szpitala św. Trójcy. W tym celu przeprowadzili niecodzienny eksperyment - na wąskich staromiejskich uliczkach gimnastykował się dziś autobus Komunikacji Miejskiej.

Urzędnicy rozważają uruchomienie nowej linii autobusowej, która dojeżdżałaby na starówkę i do szpitala św. Trójcy. W tym celu przeprowadzili niecodzienny eksperyment - na wąskich staromiejskich uliczkach gimnastykował się dziś autobus Komunikacji Miejskiej.

Eksperyment mający na celu wykazanie, czy można by uruchomić regularną linię autobusową przez ulice starówki i osiedla Kolegialna,  przeprowadzono w ramach przygotowań do płatnej strefy parkowania, która ma powstać latem na Starym Mieście.  

- Po wprowadzeniu tego rozwiązania wiele osób będzie chciało zrezygnować z poruszania się samochodem - przypuszcza Jacek Ambroziak, pełnomocnik prezydenta ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego. -  Chcemy zaproponować im alternatywę w postaci linii autobusowej na plac Narutowicza oraz do szpitala miejskiego. Zrobiliśmy eksperyment, który pokazał, co trzeba na drogach poprawić, by autobus bezpiecznie tędy przejechał i dziś czekamy na opinie płocczan, czy rzeczywiście warto takie połączenie uruchomić?

Jak widzimy na filmie nakręconym podczas eksperymentu, próbna jazda nie poszła może jak z płatka - najwięcej kłopotów  przysporzył  skręt z Kolegialnej na pl. Obrońców Warszawy, nie do końca swobodnie wyglądało również manewrowanie po  dokumentnie zastawionym samochodami placem Narutowicza, ale urzędnicy są dobrej myśli. Ich zdaniem, solaris KM jest w stanie pokonać trasę  i z ul. Kolegialnej pod gmach sądów, a następnie– na plac Dąbrowskiego pod szpital św. Trójcy. - Wprawdzie przeszkadzały mu niektóre nieprawidłowo zaparkowane samochody, ale trzeba pamiętać, że po uruchomieniu płatnej strefy parkowania już ich nie będzie - twierdzą urzędnicy. -  I na pewno po podjęciu decyzji o uruchomieniu takiej linii trzeba będzie zmienić nieco organizację ruchu na kilku skrzyżowaniach, i odsunąć na nich linię zatrzymania dla pojazdów.

Teraz Ratusz czeka na opinię płocczan w tej sprawie. Swoje uwagi można przesyłać mailem na adres: [email protected] do końca marca.

Jak dodaje Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, przed laty była w Płocku linia autobusowa, która dojeżdżała do szpitala miejskiego. W 1976 roku „siódemka” ruszała z pętli na pl. Obrońców Warszawy i przez ul. Kolegialną, al. Kilińskiego, ul. Mostową jechała do Gór, a wracała właśnie ul. Warszawską, pl. Dąbrowskiego i ul. Kościuszki. Podobnie, tyle że do Jordanowa i Dobrzykowa jeździła też w latach 70. „piętnastka”.

Eksperyment można zobaczyć na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=vZjQMf3vJzI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE