Auto poleasingowe – o czym pamiętać przed zakupem używanego samochodu?

Opublikowano:
Autor:

Auto poleasingowe – o czym pamiętać przed zakupem używanego samochodu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujesz nabyć używany samochód? Ten po leasingu może mieć dużo korzystniejszą cenę. Czy jednak opłaca się go kupić? Przeczytaj porady i sprawdź, z czym wiąże się przejmowanie pojazdu wykorzystywanego wcześniej w ramach działalności gospodarczej. Poznaj mocne i słabe strony tego rozwiązania, by podjąć najlepszą decyzję.

Planujesz nabyć używany samochód? Ten po leasingu może mieć dużo korzystniejszą cenę. Czy jednak opłaca się go kupić? Przeczytaj porady i sprawdź, z czym wiąże się przejmowanie pojazdu wykorzystywanego wcześniej w ramach działalności gospodarczej. Poznaj mocne i słabe strony tego rozwiązania, by podjąć najlepszą decyzję.

Z jakimi zaletami wiąże się zakup auta po leasingu?

Planujesz zakup samochodu, ale zależy Ci na oszczędności? Poznaj garść powodów, dla których warto zdecydować się na pojazd poleasingowy.

Dzięki wyborowi auta, z którego wcześniej korzystała firma, zyskujesz model w młodym wieku. Może mieć zaledwie 3 lata! Nie ma reguły co do przebiegów, którymi będzie się odznaczał. Jeśli pracownicy firmy użytkowali go często, wartość może wynosić nawet kilkaset kilometrów. Lepszym rozwiązaniem jest wybór modelu rzadziej eksploatowanego, np. o przebiegu kilkudziesięciu kilometrów. Przydałaby Ci się podpowiedź? Sprawdź, które auta były najchętniej kupowane w 2018 roku: https://kioskpolis.pl/jakie-auta-uzywane-byly-najchetniej-kupowane-w-2018-roku/.

Decydując się na używany samochód, podejmujesz ryzyko trafienia na pojazd, w którym nieuczciwie przekręcono licznik. Tego zmartwienia nie ma lub jest minimalne, gdy sprzedawcą jest firma leasingowa. Za bardzo zależy jej na renomie, by pozwolić sobie na oszustwo.

 

Auta poleasingowe a historia przeglądów i napraw

Dodatkowym atutem aut przejmowanych po firmach jest bardzo dobrze udokumentowana historia napraw i przeglądów – nic się przed Tobą nie ukryje. Mało tego, pojazd nabędziesz wraz z raportem dotyczącym stanu technicznego. Samochody pochodzą z polskiej sprzedaży i w razie czego łatwiej je później sprzedać. Są oferowane w cenach korzystniejszych niż te proponowane przez prywatnych sprzedawców oraz komisy.

Niektóre firmy leasingowe dają możliwość zrezygnowania z zakupu i oddania pojazdu w przeciągu 14 dni. Sprawdź w internecie które.

Jakie wady ma nabycie auta po firmie?

Samochody po leasingu mają też pewne wady, które powinieneś wziąć pod uwagę w trakcie rozważania zakupu. Jednym z nich są wysokie przebiegi. Choć wcześniej wspomnieliśmy, że mogą wynosić mniej niż kilkaset kilometrów, to jednak wciąż będą wyższe niż w przypadku aut sprzedawanych przez osobę prywatną.

Wewnątrz znajdziesz ślady po wielu osobach, z racji iż autem firmowym zazwyczaj jeżdżą różni kierowcy. Dla estetów problemem może być dodatkowo mniejszy wybór kolorów karoserii. Samochody biznesowe zazwyczaj są klasyczne: ciemne, srebrne, białe.

Jeżeli zechcesz korzystać z rozszerzonych udogodnień w samochodzie, będziesz musiał przygotować większy budżet. W autach firmowych występują manualna klimatyzacja i podstawowy radioodtwarzacz. Nie licz na lakier metalizowany, alufelgi czy rozbudowany system głośników.

Przewagi aut poleasingowych nad używanymi przez osoby prywatne

Podsumujemy główne zalety:

1. Auto po leasingu jest korzystniejsze od sprzedawanego przez osobę prywatną z uwagi na przejrzystość i kompletność dokumentów. Istnieje mniejsze zagrożenie trafienia na przekręcone liczniki.

2. Młody wiek samochodów po firmach sprawia, że nadają się do użytku dłużej, a także możesz cieszyć się nowszym modelem. Uwaga jednak! Wysokie wartości przebiegów wpływają na większe zużycie części. Warto podchodzić do sprawy ostrożnie.

3. Poleasingowy pojazd jest tańszy od tego z komisu czy indywidualnego ogłoszenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE