Reklama

Audioriver na Uniwersytecie Wrocławskim

Opublikowano:
Autor:

Audioriver na Uniwersytecie Wrocławskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego i marszałek województwa dolnośląskiego objęli honorowym patronatem Konferencję Muzyczną, która 13 kwietnia 2013 odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim przygotowywaną przez organizatorów płockiego festiwalu Audioriver.

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego i marszałek województwa dolnośląskiego objęli honorowym patronatem Konferencję Muzyczną, która 13 kwietnia 2013 odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim przygotowywaną przez organizatorów płockiego festiwalu Audioriver.

Konferencja Muzyczna Audioriver to unikatowe wydarzenie muzyczne będące częścią Rynku Niezależnego, projektu którego celem jest wspieranie biznesowej strony sceny alternatywnej, pomoc w kształceniu profesjonalistów, ustalanie dobrych praktyk i tworzenie forum wymiany doświadczeń.

Pierwsza edycja konferencji odbywała się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie dyskusja dotyczyła przede wszystkim sponsoringu wydarzeń muzycznych i managementu artystów. Podczas konferencji organizowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mowa była o kwestiach związanych z organizacją festiwali oraz kondycji polskiej sceny klubowej. Konferencje organizowane w Warszawie i Poznaniu przyciągnęły setki osób.

Na program wrocławskiej konferencji złożą się dwie debaty, wykład oraz zajęcia warsztatowe. – Dyskusje będą dotyczyły dwóch bardzo ważnych tematów czyli sytuacji kobiet na scenie elektronicznej oraz roli wytwórni muzycznych na dzisiejszym rynku – powiedział rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. – Warsztat będzie dotyczył pozyskiwania środków unijnych na wydarzenia kulturalne, a wykład zabierze nas do początków muzyki elektronicznej.

Lista osób prowadzących konferencję pozostaje na razie tajemnicą organizatorów. Można jednak by pewnym, że będą to fachowcy w swoich dziedzinach. Tak było przy poprzednich edycjach konferencji, organizowanych w Poznaniu i Warszawie, gdzie gośćmi byli między innymi Karina Adamska z festiwalu Malta, Łukasz Minta z agencji Go-Ahead, Grzegorz Kiszluk z magazynu „Brief” czy polska gwiazda elektroniki, Marcin Czubala.

Wrocławska konferencja odbędzie się 13 kwietnia w godzinach 11.00-19.00 w nowym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Joliot-Curie we Wrocławiu. Spotkanie zakończy się oficjalnym After Party (początek o 22.00). Pojawi się na nim zagraniczna gwiazda muzyki elektronicznej wsparta przez bohaterki dyskusji dotyczącej kondycji kobiet na scenie muzycznej.

Tegoroczna edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w dniach 26-28 lipca na plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku. W dotychczasowych edycjach tej imprezy zagrało kilkaset gwiazd muzyki alternatywnej i elektronicznej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie oglądało ponad 130 tysięcy fanów z Polski i Europy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE