Reklama

Audioriver, czyli rzeka różnorodności

Opublikowano:
Autor:

Audioriver, czyli rzeka różnorodności - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu ujawnili kolejnych wykonawców. Są to: Paul Kalkbrenner live, Mr. Oizo, Karin Park live, Nymfo b2b Klute, Raresh, Xhin, Matador live i Julia Marcell.

Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu ujawnili kolejnych wykonawców. Są to: Paul Kalkbrenner live, Mr. Oizo, Karin Park live, Nymfo b2b Klute, Raresh, Xhin, Matador live i Julia Marcell.

– Te nazwiska pokazują, jaki jest nasz festiwal – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. – Kalkbrenner, Mr. Oizo czy Nymfo i Klute pokazują, ile znaczy dla nas najwyższa jakość w tanecznej elektronice. Tymczasem Karin Park z Julią Marcell to ukłon w stronę fanów charyzmatycznych wokali oraz poszukującej alternatywy.

Szczególne miejsce w ośmioletniej historii Audioriver zajmuje Paul Kalkbrenner, który był jedną z gwiazd pierwszej edycji. W 2011 roku jego występ pobił rekord oglądalności. Autor wielu albumów, odtwórca głównej roli w filmie „Berlin Calling” przyjedzie do Płocka już po raz trzeci. Zaprezentuje między innymi materiał z gorącej jeszcze płyty „Guten Tag”.

Świetne recenzje zbierał w ubiegłym roku reprezentant nurtu drum & bass Nymfo. Na tyle spodobał się widzom, że otrzymał kolejne zaproszenie do Płocka. Tym razem jednak przyjedzie wraz z Klute czyli szefem słynnej wytwórni Commercial Suicide.

Karin Park od lat jest doskonale rozpoznawalna w rodzinnej Szwecji, ale dopiero w ubiegłym roku stała się znana w Europie. A wszystko za sprawą albumu „Highwire Poetry”. Jej muzyka i wokal kojarzą się z Fever Ray czy The Knife. Julia Marcell to laureatka ubiegłorocznego Paszportu Polityki w kategorii muzyka alternatywna. Ta wyjątkowa artystka została wypatrzona podczas koncertu w Niemczech i zaproszona do Płocka.

Mr. Oizo to jeden z najsłynniejszych przedstawicieli electro. Utalentowany Francuz określany jest jako artysta multimedialny. Z myślą o wielbicielach undergroundowego house’u i techno na tegoroczny Audioriver zaproszeni zostali również Raresh czyli wyjątkowy DJ z Rumunii, Matador – jeden z flagowych okrętów wytwórni Richiego Hawtina oraz Xhin, reprezentant jednej z najważniejszych wytwórni na dzisiejszej scenie techno, czyli Stroboscopic Artefacts.

Przypominamy, że tegoroczna edycja festiwalu Audioriver odbędzie się na płockiej plaży w dniach 26-28 lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE