Reklama

Asia była aktywną dziewczyną, pomagała innym. Teraz sama potrzebuje pomocy

Opublikowano:
Autor:

Asia była aktywną dziewczyną, pomagała innym. Teraz sama potrzebuje pomocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pogodny, czerwcowy weekend, spływ kajakowy. Niespodziewanie doszło do nieszczęścia. Helikopter, transport do Bydgoszczy, diagnoza: udar mózgu. Życie Joanny wywróciło się do góry nogami.

Pogodny, czerwcowy weekend, spływ kajakowy. Niespodziewanie doszło do nieszczęścia. Helikopter, transport do Bydgoszczy, diagnoza: udar mózgu. Życie Joanny wywróciło się do góry nogami. 

Wszystko działo się szybko ale mimo natychmiastowej pomocy skutki udaru okazały się poważne. Afazja, czyli utrata zdolności mówienia, do tego paraliż prawej części ciała. To był szok. 

Przed chorobą Asia była pogodną i aktywną dziewczyną. Jeździła na rowerze, startowała nawet w zawodach MTB. Była ratowniczką WOPR-u, chętnie oddawała krew, morsowała. Po udarze nic już nie było takie samo. 

Po kilku miesiącach rehabilitacji widać postęp. Jak mówią organizatorzy zbiórki jest, Asia się śmieje, może też chodzić przy asyście drugiej osoby. Nadal nie udało się jednak przywrócić zdolności mówienia, czytania i pisania. 

- Przed Asią dużo pracy i wiele godzin rehabilitacji, ale wierzymy, że zebrane na tej zrzutce pieniądze w połączeniu z jej silnym charakterem i zawziętością pomogą jej wrócić do zdrowia - mówią organizatorzy zbiórki. 

W dodatku po początkowych sukcesach wróciły napięcia w dłoniach i stopach. Dalsza rehabilitacja jest konieczna, zwłaszcza ruchowa i neurologiczna. Zebrane pieniądze posłużą właśnie do ich opłacenia, bo wymagane kwoty przekraczają możliwości rodziny. Pomóc Asi można za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE