Reklama

ARS sprzedaje mieszkania. Za ile?

Opublikowano:
Autor:

ARS sprzedaje mieszkania. Za ile? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencji Rewitalizacji Starówki udało się wznowić prace przy przeciągającej się w nieskończoność inwestycji związanej z budową gmachu na starówce, niegdyś nazywanego pretensjonalnie Synagogalna Office Centre. Spółka właśnie rozpoczęła sprzedaż mieszkań i lokali.

Agencji Rewitalizacji Starówki udało się wznowić prace przy przeciągającej się w nieskończoność inwestycji związanej z budową gmachu na starówce, niegdyś nazywanego pretensjonalnie Synagogalna Office Centre. Spółka właśnie rozpoczęła sprzedaż mieszkań i lokali.

Jak już pisaliśmy, ARS długo nie miał szczęścia do gmachu na starówce przy Synagogalnej 4. Jego budowa zaczęła się w 2010 r., miał to być kolejny etap zagospodarowania Placu 13 Straconych po wybudowaniu dwóch kamienic z wewnętrznym pasażem. Najpierw miał to być biurowiec z powierzchniami biurowymi oraz handlowo-usługowymi. Okazało się jednak, że chętni nie walą drzwiami i oknami, więc jeszcze za czasów Iwony Wierzbickiej na stanowisku szefowej spółki pojawiły się koncepcje przekształcenia lokali w mieszkania. Wszystko popsuły jednak problemy z wykonawcą, czyli firmami Vectra Wixbud, w końcu ARS pożegnał się z obiema, a budowa stanęła na amen.

Dopiero w czerwcu tego roku  przy Synagogalnej znów zaczęło się coś dziać i - oby! - tym razem ma zakończyć się sukcesem. Przetarg na dokończenie prac wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane ELMIR Przemysław Niewiadomski z siedzibą w Płocku, planowane zakończenie robót to lato 2014 r.

Wewnątrz budynku znajdzie się 27 mieszkań o powierzchni od 38 m kw. do 92 m kw., po dziewięć na każdej z trzech kondygnacji. Na najwyższym piętrze zaprojektowano przestronny lokal z dużym tarasem o powierzchni 43 m kw. oraz oranżerią o powierzchni 10 m kw. W budynku będzie też winda. Kamienica ma też przykuwać uwagę nocną iluminacją.  Wartość inwestycji to ok. 10 mln zł.

- Mamy już wszelkie niezbędne dokumenty umożliwiające sprzedaż mieszkań przy Synagogalnej – poinformował dziś prezes ARS, Jacek Koziński – Nowa ustawa deweloperska, pod której przepisy podlegamy, wymusza dodatkowe procedury i dokumentację. Dziś mamy już wszelkie formalności za sobą, dlatego zapraszamy wszystkich potencjalnych nabywców do zapoznania się z ofertą i do zakupu lokali.

Jak zapewnia spółka, prace idą pełną parą. - Trzymamy się harmonogramu, łagodna jak dotąd zima bardzo z nami współpracuje – żartuje Koziński. – Obecnie jesteśmy na etapie zamykania obiektu przed wspomnianą zimą, która zawsze tak łagodna nie będzie. Kończymy przyłącze CO, widać już warstwę izolacyjną a w przyszłym tygodniu wstawiamy stolarkę okienną.

Ceny mieszkań wahają się od 3.900 zł za metr kw. do 4.150 zł za metr, natomiast cena lokali jest stała i wynosi 4,750 zł netto za m kw.

Wizualizacje ARS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE