Reklama

Arkadiusz Iwaniak otworzył swoje biuro poselskie w Płocku. Zapowiedziano przyjazd Roberta Biedronia

Opublikowano:
Autor:

Arkadiusz Iwaniak otworzył swoje biuro poselskie w Płocku. Zapowiedziano przyjazd Roberta Biedronia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka miesięcy po wyborach oficjalnie wystartowało biuro poselskie posła Lewicy Arkadiusza Iwaniaka. W otwarciu wziął udział m.in. Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek sejmu. Zapowiedziano też przyjazd Roberta Biedronia do Płocka. Kandydat Lewicy przyjedzie do Płocka 23 stycznia.

Kilka miesięcy po wyborach oficjalnie wystartowało biuro poselskie posła Lewicy Arkadiusza Iwaniaka. W otwarciu wziął udział m.in. Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek sejmu. Zapowiedziano też przyjazd Roberta Biedronia do Płocka. Kandydat Lewicy przyjedzie do Płocka 23 stycznia. 

Biuro poselskie znajduje się na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Rembielińskiego 8 i będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Na otwarciu stawiło się kilkunastu działaczy lewicy, w tym Włodzimierz Czarzasty. 

- Nowa Lewica to tylko narzędzie, które stworzyliśmy, aby budować nowoczesną i progresywną politykę. Jest ona niesamowicie potrzebna Polsce. Cieszę się, że jest punkt zero, od którego możemy zacząć budować. 

Poseł kilka dni temu otworzył też swoje biuro m.in. w Ciechanowie, ale to właśnie te w Płocku jest wpisane na stronie sejmu jako podstawowe. 

- Zrobimy tu jeszcze telewizor i inne rzeczy, żeby uatrakcyjnić to miejsce. Żeby nie było wykorzystywane tylko kilka razy w miesiącu do naszych spotkań. Chcemy, żeby to miejsce żyło - mówił Iwaniak. 

Przy okazji zapytaliśmy posła o Zespół Parlamentarny ds. Budowy Drogi S10. Co może osiągnąć? 

- Rozmawiałem z Markiem Martynowskim [senator PiS z okręgu płockiego- przyp. autora], Jackiem Ozdobą [poseł PiS z okręgu płockiego - przyp. autora] i Elżbietą Gapińską [posłanka KO z okręgu płockiego - przyp. autora]. Zostaną zaproszeni na najbliższe spotkanie 22 stycznia. Chcielibyśmy dowiedzieć się jaki będzie finalny przebieg tej trasy i zobaczymy. Tam są posłowie z różnych okręgów wyborczych, bo S10 to nie tylko Mazowsze i Płock. Wyobrażam sobie, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawi nam szlak i będziemy dyskutować czy można przybliżyć go do Płocka, a jeśli nie, to co zrobić, żebyśmy dojechali tam łatwiej. Płock jest totalnie wykluczony komunikacyjnie - mówił Iwaniak. 

Poseł mówił też, że zespół to też pewna forma nacisku na rządzących, która ma przypominać i pilnować - Płock czeka na budowę tej drogi. Przypomniał też, że w poprzedniej kadencji powstał zespół, który swoją działalność zakończył na jednym spotkaniu. 

- Jest trochę dylematów. Na pewno będzie trzeba spotykać się z samorządowcami. Będziemy pilnować i przyglądać się sprawie. To nasz interes - zakończył. 

[ZT]24520[/ZT] 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE