Architekt wnętrz pomaga zaprojektować praktyczną szafę

Opublikowano:
Autor:

Architekt wnętrz pomaga zaprojektować praktyczną szafę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szafa jest jednym z najważniejszych mebli w całym domu. Praktyczna, funkcjonalna i pojemna to marzenie niejednej rodzinny. O tym jak zaprojektować możliwie najlepszą szafę, która pomieści wszystkie najważniejsze rzeczy, opowie projektant wnętrz.

Szafa jest jednym z najważniejszych mebli w całym domu. Praktyczna, funkcjonalna i pojemna to marzenie niejednej rodzinny. O tym jak zaprojektować możliwie najlepszą szafę, która pomieści wszystkie najważniejsze rzeczy, opowie projektant wnętrz.

Szafa w salonie? Architekci doradzają, jak ukryć masywny mebel

Jedną z pierwszych dostępnych opcji jest tak zwana szafa wnękowa, szczególnie przydatna, jeżeli mamy salon o na przykład nieregularnych kształtach. Montując taki mebel można wyrównać ściany, zasłaniając i tak nieużyteczne części. Naturalnie nie musimy wspominać o zaletach dodatkowego miejsca do przechowywania rzeczy, których nie chcemy pozostawiać na widoku. Decydując się szafę w salonie bardzo ważne jest, żeby odpowiednio dobrać jej kolorystkę. Niestety zbyt masywny i ciemny mebel może zdominować całą przestrzeń (szczególnie niewielką). Dlatego najlepiej postawić na jasne, przyjemne dla oka barwy: biel, beż, szarość, pastele lub naturalne drewniane wykończenia. Świetną opcją jest też wybór nieco mniej standardowych frontów na przykład mlecznych wykonanych ze szkła, ażurowych lub podświetlanych. Nie warto także „zamykać” wszystkich półek. Częściowo otarta szafa, sprawi wrażenie lekkości i lepiej wkomponuje się w cały wystrój wnętrza.

Szafa w przedpokoju – standardowa aranżacja wnętrza

W większości mieszkań największe szafy znajdują się w przedpokoju. To praktyczne i bardzo popularne rozwiązanie. To dobre miejsce ze względu na jego funkcjonalność (w szafie możemy trzymać przeróżne rzeczy oraz buty, kurtki i płaszcze) i jednoczesną neutralność (nie ingeruje w prywatną przestrzeń żadnego z domowników). Jedynym przeszkodą w ty wypadku może być wielkość przedpokoju. Nawet przy tej najmniejszym korytarzu wraz z pomocą projektanta wnętrz może się jednak udać wkomponować szafę. Warto zauważyć, że do łask wracają owiane złą sławą PRLu pawlacze. Co raz więcej osób decyduje się na całkowitą zabudowę przedpokoju, wraz z przestrzeniami przysufitowymi.

Szafa w sypialni – wybór projektanta wnętrz

Zaraz po przedpokoju, sypialnia jest kolejnym miejsce, w którym najczęściej montujemy szafy. Nie ważne czy w zabudowie czy wolnostojące, zawsze się sprawdzą. Decydując się na zabudowę małego przedpokoju musimy liczyć się z opcją pojawienia się efektu „zagracenia” już na samym wejściu do domu. Dlatego jeżeli tylko nie mamy ogromnego, pustego korytarza do umeblowania, powinniśmy postawić na szafę w sypialni (naturalnie, jeżeli pozwala na to jej wielkość). Jest praktyczna, ponieważ wszystkie ubrania będą „pod ręką” do tego bez problemu schowamy w niej dodatkowe pościele, poszwy, koce czy ręczniki.

Najważniejsze jest wnętrze – skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz

Gdziekolwiek nie planujemy postawić szafy, najważniejsze tak czy inaczej będzie jej wnętrze. Pomysłowe rozplanowanie przestrzeni, odpowiednia wielkość, ilość i wysokość półek to prawdziwe wyzwanie. Najlepsza szafa, to taka w której wszystko ma swoje miejsce – zdecydowanie pomaga to zachować w niej porządek. Niestety ciężko jest kupić gotową szafę, która idealnie się wpasuje i spełni wszystkie wymagania. Planowanie i rozgospodarowanie jej wnętrza to bardzo indywidualna sprawa i tak naprawdę inne dla każdej rodziny. W szafie nie musimy trzymać tylko ubrań czy dodatkowych tekstyliów. Może znaleźć się w niej miejsce na domowe sprzęty takie jak odkurzacz, pralka a nawet lodówka. Jeżeli montujemy szafę w salonie równie dobrze możemy umieścić w niej telewizor. Przy takim projekcie ogranicza nas praktycznie tylko wyobraźnia.

Tekst powstał we współpracy z firmą DreamDesign - architekci wnętrz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE