Reklama

Aranżacja pokoju nastolatka – jak wybrać meble?

Opublikowano:
Autor:

Aranżacja pokoju nastolatka – jak wybrać meble? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pokój nastolatka jest miejscem, gdzie się uczy, ale też przyjmuje znajomych i ma swoją prywatną przestrzeń. To nie jest już dziecko, ale dorastający człowiek, dlatego urządzenie wnętrza nie należy do łatwych zadań. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć zdanie nastolatka, ale też warto zachować czujność, aby meble i całe wyposażenie spełniały swoją funkcję. Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Pokój nastolatka jest miejscem, gdzie się uczy, ale też przyjmuje znajomych i ma swoją prywatną przestrzeń. To nie jest już dziecko, ale dorastający człowiek, dlatego urządzenie wnętrza nie należy do łatwych zadań. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć zdanie nastolatka, ale też warto zachować czujność, aby meble i całe wyposażenie spełniały swoją funkcję. Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Co zrobić, aby meble nie znudziły się szybko?

Nie każde meble młodzieżowe spełnią wymagania dorastającego dziecka, dlatego wybierając z nim wyposażenie, należy uwzględnić jego zainteresowania i styl życia. Jeżeli lubi zapraszać znajomych, przyda się większa ilość miejsc do siedzenia. Jeśli lubi się uczyć i ma mnóstwo kreatywnych pomysłów, szczególną uwagę trzeba będzie zwrócić na dobór biurka. Można kupić meble dla młodzieży w komplecie i wtedy wszystko będzie pasować do siebie idealnie, ale niekiedy lepiej poszukać wyposażenia z różnych kolekcji. Nastolatki bywają zmienne i łatwo ulegają wpływom rówieśników oraz panujących trendów, dlatego nie we wszystkich pomysłach warto ulegać. Intensywny kolor mebli może się zaraz znudzić, a innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne okaże się niezbyt udane. Najlepszym kompromisem są nowoczesne meble młodzieżowe białe lub w innym jasnym kolorze, które pasują do różnorodnych wystrojów i łatwo ożywić je przy pomocy dodatków. Oprócz tego nie rozpraszają podczas nauki. Drewniane meble o minimalistycznym designie są ponadczasowe i solidne. Lekkie formy wprowadzają do wnętrza harmonię i lekkość.

Miejsce do spania i siedzenia – gama możliwości

Nie w każdym pokoju jest miejsce na duże łóżko. Najpopularniejsze meble młodzieżowe do małego pokoju to proste, wąskie łóżka, jakie oferuje Pinio. Niektóre wyróżniają się nieco ciekawszymi konstrukcjami, ale również nie zabierają wiele miejsca. W pokoju nastolatków świetnie sprawdzają się tapczany i kanapy. Gdy przychodzą znajomi, nie muszą siedzieć na zaścielonym łóżku – pościel jest schowana i mogą się wygodnie rozgościć. Takie rozwiązania zajmują niewiele przestrzeni, dlatego są rekomendowane do wnętrz o małym metrażu i w sytuacji, gdy nastolatek potrzebuje więcej miejsca na inne rzeczy. Miejsce do snu stanowi obowiązkowy punkt wyposażenia, ale przydatne są również fotele, krzesła, taborety czy pufy. Fotel lub wygodne krzesło jest niezbędne jako uzupełnienie biurka. Pufy są komfortowe, ponieważ nieużywane można z łatwością ułożyć jedna na drugiej lub schować w kącie, żeby nie zabierały miejsca.

Gdzie schować wszystkie rzeczy?

Szafa jest głównym meblem, w którym można schować ubrania. Bardzo przydatna jest również komoda. Oczywiście meble do młodzieżowego pokoju muszą zostać tak dobrane, aby można było pomieścić wszystko, co młody człowiek potrzebuje mieć u siebie. Z tego względu trzeba zwrócić uwagę na wielkość szafy, ale przydatne są również rozmaite półki. Mogą stanowić doskonałe miejsce do ekspozycji książek, zdjęć lub różnorodnych kolekcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE