Reklama

Apele policji nie przynoszą skutków. Funkcjonariusze zatrudnili więc... dzieci

Opublikowano:
Autor:

Apele policji nie przynoszą skutków. Funkcjonariusze zatrudnili więc... dzieci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielu wypadków można uniknąć. Niestety, wielu kierowców lekceważy zasady bezpiecznej jady. Otrzeźwienie przychodzi, gdy jest już za późno.

Wielu wypadków można uniknąć. Niestety, wielu kierowców lekceważy zasady bezpiecznej jady. Otrzeźwienie przychodzi, gdy jest już za późno. 

Policja na różne sposoby stara się przekonywać społeczeństwo do bezpieczniejszej jazdy. Jak mówią funkcjonariusze, do niektórych grup apele jednak nie docierają. Płoccy policjanci zainaugurowali więc akcję "Junior rządzi", w której to dzieci zwracają się do swoich rodziców z prośbą o przestrzeganie przepisów. Akcja została zapoczątkowana w poniedziałek 28 maja w Szkole Podstawowej nr 12. 

- Ideą Kampanii jest dotarcie do świadomości „rodziców – kierowców” za pośrednictwem ich dzieci - tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - To dzieci rozmawiając z rodzicami na temat bezpiecznej jazdy będą w pełniejszy sposób docierać do swoich rodziców z prośbami o bezpieczną jazdę. Nieodłącznym elementem Kampanii jest symboliczna kartka w kolorze serca, na której są zapisane prośby dzieci dotyczące bezpiecznej jazdy. Taką kartkę dzieci będą mogły pokazać rodzicom, jeszcze zanim wspólnie wyruszą samochodem i później, kiedy np. w czasie jazdy rodzic będzie rozmawiał przez telefon komórkowy. 

Specjalne kartki policjanci będą rozdawać dzieciom z pierwszych i drugich klas szkół podstawowych w Płocku i powiecie płockim. W planach jest odwiedzenie wszystkich placówek do końca roku szkolnego.

- Funkcjonariusze mają nadzieję, że prośby o bezpieczną jazdę skierowane do rodzica–kierowcy przez jego własne dziecko, będą skutecznie trafiać do tych osób i rodzice nie chcąc narażać własnych dzieci na niebezpieczeństwo, będą jeździć ostrożnie - mówi Piasek.  

Jak dodaje rzecznik, termin kampanii nie jest przypadkowy. Wakacje to okres podróży. Obyśmy wszyscy wrócili z nich cali i zdrowi.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE