Reklama

Antyterroryści w akcji! Polacy, Ukraińcy i Wietnamczycy mieli narkotykowy biznes

Opublikowano:
Autor:

Antyterroryści w akcji! Polacy, Ukraińcy i Wietnamczycy mieli narkotykowy biznes - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Antyterroryści oraz policjanci z komend wojewódzkich w Lublinie i Rzeszowie zlikwidowali trzy nielegalne uprawy konopi. Jedna z nich znajdowała się w Dobrzykowie, w gminie Gąbin.

Antyterroryści oraz policjanci z komend wojewódzkich w Lublinie i Rzeszowie zlikwidowali trzy nielegalne uprawy konopi. Jedna z nich znajdowała się w Dobrzykowie, w gminie Gąbin. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 4,5 miliona złotych. 

Zatrzymania miały miejsce w sobotę, 15 stycznia w trzech miejscowościach: Popowo (woj. lubuskie), w miejscowości Kijas (woj. śląskie) oraz w Dobrzykowie (woj. mazowieckie). Funkcjonariusze zatrzymali 18 osób, w tym 10 narodowości wietnamskiej, najmłodszy zatrzymany miał 17 lat. Istniała obawa, że przestępcy mogą posiadać broń, dlatego w działania zaangażowano antyterrorystów z Rzeszowa i Gorzowa Wielkopolskiego oraz funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Przestępcy ukryli nielegalne uprawy w wynajętych halach magazynowych, w których mieszkało łącznie sześciu mężczyzn narodowości wietnamskiej.   

Organizatorami procederu byli Wietnamczycy w wieku 35, 54 i 59 lat, zatrzymano ich na terenie województwa mazowieckiego. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli również dwaj właściciele nieruchomości, którzy o nielegalnej uprawie wiedzieli oraz elektrycy, którzy przygotowywali hale pod działalność.

Łącznie zarzuty usłyszało 18 osób. Będą odpowiadać m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie i wytwarzanie narkotyków.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE