Reklama

Antypodkowa ma nowego właściciela

Opublikowano:
Autor:

Antypodkowa ma nowego właściciela - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na tę transakcję przyszło trochę poczekać, dokonała się dopiero w tym tygodniu. - Kupiliśmy budynek Antypodkowy od Spółdzielni Rzemieślniczej „Wielobranżowa” - poinformował prezydent Płocka.

Na tę transakcję przyszło trochę poczekać, dokonała się dopiero w tym tygodniu. - Kupiliśmy budynek Antypodkowy od Spółdzielni Rzemieślniczej „Wielobranżowa” - poinformował prezydent Płocka.

Kupcy będą mieli 2 lata na przekazanie obiektu.

- A my w tym czasie będziemy przygotowywać się do rozpoczęcia inwestycji. Trwa dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji budynku sali koncertowej wraz z zagospodarowaniem placu. Jego efekty poznamy wkrótce - stwierdził włodarz miasta.

Prace konkursowe w ramach II etapu mogą wpływać do 15 stycznia 2020 r.

[ZT]22630[/ZT]

Przypomnijmy, że od wielu lat toczyła się dyskusja o nowym zagospodarowaniu Nowego Rynku. Wielokrotnie padały głosy, że problem stanowi Antypodkowa, którą ogranicza możliwości. Powstała chociażby koncepcja zagospodarowania jedynie części placu. W 2018 r. okazało się, że Spółdzielnia Rzemieślnicza „Wielobranżowa” zamierza obiekt sprzedać. Dla Ratusza była to szansa na przejęcie Antypodkowy i nową aranżację przestrzeni w centrum miasta. Brakowało jednak przez pewien czas konsensusu odnośnie kwoty.

- Obie strony są zainteresowane zakupem nieruchomości przez miasto, dlatego też wstrzymaliśmy się z przetargiem na zagospodarowaniem południowej części Nowego Rynku. Początkowo jednak nasze wyceny dla Antypodkowy wynosiły około 5 mln zł, ich około 13 mln. Mamy nadzieję, że dojdziemy do konsensusu - twierdził miejski skarbnik w czerwcu 2019 r.

[ZT]22549[/ZT]

[ZT]21104[/ZT]

Prezydent Płocka zapewniał, że Nowy Rynek stanie się tym miejscem, w którym w przyszłości będzie sala koncertowa. Ta, oprócz stadionu, stanowi element PLAN-u dla Płocka, który przedstawił starając się o ponowną prezydenturę w 2018 r. Zapowiedział, że do 2024 r. w budżecie miasta zostanie na ten cel przeznaczone 50 mln zł (wraz z rozpisaniem kwot na kolejne lata - w 2020 r. to 7 mln zł na wykup Antypodkowy i opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sali koncertowej).

W 2019 r. ogłoszono dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny budynku sali koncertowej wraz z zagospodarowaniem całego placu Nowy Rynek w Płocku. Zapewne w styczniu poznamy rezultaty konkursu. Pamiętajmy również, że miasto już się podjęło realizacji stadionu za prawie 166,5 mln zł, a budowa nowej sali koncertowej i aranżacja przestrzeni to kolejne miliony złotych, dlatego w obu przypadkach odnosimy się do planów zakrojonych na kilka lat (wykonawca - firma Mirbud - ma 36 miesięcy od podpisania umowy w listopadzie 2019 r. na zaprojektowanie i zbudowanie nowego stadionu przy ul. Łukasiewicza 34).

[ZT]23698[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE