Reklama

Alterstacja z Mozilem i Gabą Kulką

Opublikowano:
Autor:

Alterstacja z Mozilem i Gabą Kulką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki już zaprasza na kwietniowy koncert. Będzie różnił się od pozostałych miejscem. Wykonawcy zaśpiewają dla publiczności nie w siedzibie tej instytucji przy Tumskiej, ale w Domu Technika. A poza tym duet Gaby Kulki i Czesława Mozila potrafi zabrzmieć nastrojowo.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki już zaprasza na koncert w kwietniu. Będzie różnił się od pozostałych miejscem. Wykonawcy zaśpiewają dla publiczności nie w siedzibie tej instytucji przy Tumskiej, ale w Domu Technika. A poza tym duet Gaby Kulki i Czesława Mozila potrafi zabrzmieć nastrojowo.

- Co mi Panie dasz w ten niepewny czas? Jakie słowa ukołyszą moją duszę, moją przyszłość na tę resztę lat? - śpiewali w duecie Czesław Mozil z Gabą Kulką. Zapewne także w Płocku nie pominą utworu, który w oryginale śpiewała wcześniej Beata Kozidrak z grupy Bajm. Z pewnością znajdą się także osoby, dla których uczta zaplanowana na 8 kwietnia okaże się co najmniej smakowita.

O ile Gaba Kulka gościła w Płocku już dwukrotnie, o tyle Czesławowi Mozilowi zdarzyło się koncertować stosunkowo niedaleko, ale do naszego miasta na występ jeszcze nie zajrzał. Mozila możemy kojarzyć jeśli nie z charakterystycznej muzyki z nutami zagranymi na akordeonie, to przynajmniej z roli jurora w programie „X Factor”. Muzyk przez wiele lat mieszkał w Danii, stąd jego nieco mniej szablonowa polszczyzna. Swoje spostrzeżenia z punktu widzenia Polaka powracającego po latach do kraju przełożył na muzykę w „Księdze Emigrantów”. Na koncercie zapewne pojawią się kawałki z wcześniejszych wydawnictw, z płyt „Debiut” i „Pop”, propagował także poezję Czesława Miłosza. Duet z Gabą Kulką nie był wyjątkiem. Do filmu „Baczyński” nagrał z Melą Koteluk piosenkę „Pieśń o szczęściu”. Współpracował nawet z Acid Drinkers, które jest znane z ostrzejszego grania.

Z kolei Gaba Kulka nie waha się sięgać po rozmaite gatunki muzyczne, od popu, rzez rocka po jazz. Za swój dorobek odebrała już trzy Fryderyki i Mateusza przyznanego jej przez radiową Trójkę. Jest pianistką, chociaż kształciła się na architekta wnętrz. Sukces przyniosła jej płyta „Hat, Rabbit”.

POKiS nie podał jeszcze cen biletów na koncert 8 kwietnia, który zaplanowano w centrum konferencyjnym w Domu Technika na godzinę 19.00. Pracownicy zapewniają, że informacja wkrótce się pojawi. Na ostatni koncert Organka wyprzedano wszystkie bilety, podobnie jak na dzisiejszy Pięć Dwa / Hans Solo.

Zobaczcie zdjęcia z wcześniejszego koncertu Gaby Kulki:

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock, materiały promocyjne POKiS-u.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE