Deptak między ul. Ostatnią a Kobylińskiego powstał w zasadzie od podstaw. Prace były bardzo szerokie. Pod ziemią ułożono nową kanalizację deszczową i wodociągową, sieć oświetleniową i kable telekomunikacyjne. Na całej długości pasażu jest nowy ciąg pieszo-rowerowy, powstały też strefy odpoczynku.
- Rewitalizacja Płocka obejmuje również tereny zielone – przekonywał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – Remontując al. Spacerową uzupełniliśmy zielony ciąg pieszy prowadzący od centrum miasta. Powstało miejsce przyjazne i integrujące mieszkańców.
Rosnące w tym rejonie rośliny zostały uzupełnione o nowe nasadzenia. Jak wyliczają w magistracie, dosadzono 27 drzew – 6 klonów, 4 olchy i 7 lip – są także nowe krzewy i byliny. Łącznie to ponad 3 tysiące roślin.
- Część z nich tworzy ogrody deszczowe, czyli specjalne rabaty zatrzymujące wodę spływającą z chodników – tłumaczą w płockim magistracie. – Urok tego miejsca będzie widać wiosną, gdy wyrosną liście i kwiaty.
Dla wygody płocczan ustawiono ławki – z oparciami i bez, w formie leżanek i siedzisk. Są również stojaki na rowery i śmietniczki podzielone na cztery części, by segregować odpady.
Co ciekawe, przestrzeń urozmaicają czerwone akcenty m.in. na ławkach. Przechodnie zauważą również zatopione w nawierzchni hasła: humanitaryzm, dobrowolność, bezstronność, jedność, neutralność, niezależność i powszechność. To nawiązanie do symboli i zasad Polskiego Czerwonego Krzyża.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.