Reklama

Aleja Roguckiego niedługo w pełnej krasie! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Aleja Roguckiego niedługo w pełnej krasie! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski zaprosił dziennikarzy do obejrzenia postępów prac na al. Roguckiego i opowiedział o planach rozszerzenia inwestycji.

Prezydent Andrzej Nowakowski zaprosił dziennikarzy do obejrzenia postępów prac na al. Roguckiego i opowiedział o planach rozszerzenia inwestycji.

Przypomnijmy, że od lipca 2017 trwa kompleksowa przebudowa alei Roguckiego, która 4 hektarom terenu ma nadać wypoczynkowo-rekreacyjny charakter. Aż trzy czwarte alei zajmie zieleń. Sadzone są nowe drzewa, krzewy, byliny oraz łąki kwietne i trawniki - ponad 165 tys. roślin. Będzie też nowa mała architektura m.in. ławki, stojaki rowerowe, poidełka i budki dla ptaków oraz kaskady wodne. Na terenie powstaje też ogólnodostępna toaleta. Budynek ukryje sztucznie ukształtowany pagórek porośnięty zielenią, który zimą będzie wykorzystywany jako górka saneczkowa. Toaleta będzie kosztować 555 tys. zł. Koszt przebudowy alei Roguckiego to ponad 13,2 mln zł. Zadanie jest częścią projektu pn. „Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku” wartego 13,1 mln zł, który dofinansowany jest z Unii Europejskiej w wysokości 7 mln zł. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 maja. Toaleta będzie wykonana do 5 czerwca 2018.

- Uzyskaliśmy zgodę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (instytucji wdrażającej) na rozszerzenie zakresu inwestycji na al. Roguckiego o wykonanie dodatkowych terenów zielonych - powiedział prezydent Andrzej Nowakowski. - Ich całkowita powierzchnia to 3286 mkw. Są to trzy działki - przy ul. Tysiąclecia, przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz przy Narodowych Sił Zbrojnych i Batalionów Chłopskich. Zostaną tu wykonane nasadzenia krzewów, trawników i bylin oraz odnowione ciągi piesze.

Zgodę na rozszerzenie inwestycji potwierdził aneks do umowy podpisany w piątek, 6 kwietnia. Umożliwi to wszczęcie dalszych procedur związanych ze zleceniem dodatkowych robót. Urząd już czeka na wycenę tych prac przez wykonawcę. Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany. Wszystko okaże się po przedstawieniu przez oferty.

Aktualnie na al. Roguckiego zrobiono już infrastrukturę i sieci podziemne, podbudowę pod nawierzchnie utwardzone, częściowo kostkę betonową, fundamenty i ściany toalety miejskiej, nasadzenia (wykonano je w 70 proc.). Do zrobienia pozostał montaż słupów oświetleniowych, mała architektura, toaleta, nawierzchnie utwardzone, kaskady wodne, oznakowanie, nasadzenia (do wykonania jeszcze 30%).

Aktualnie trwają prace związane z montażem obrzeży chodnikowych w rejonie kościoła. Tuż po zakończeniu świąt rozpoczęto układanie kostki brukowej od kościoła w kierunku ul. Tysiąclecia. Do 13 kwietnia odcinek ten powinien być skończony i mieszkańcy będą mogli z niego korzystać. Jak zapewnia ratusz, będzie już możliwe przechodzenie przez al. Roguckiego, jednak ogrodzenie zostanie do końca budowy i nie będzie rozbierane całkowicie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE