Reklama

Alarm powodziowy dla powiatu. A w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Alarm powodziowy dla powiatu. A w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poziom Wisły stale wzrasta, w Wyszogrodzie przekroczył już stany alarmowe. Starosta ogłasza alarm przeciwpowodziowy dla siedmiu nadwiślańskich gmin powiatu płockiego.

Poziom Wisły stale wzrasta, w Wyszogrodzie przekroczył już stany alarmowe. Starosta ogłasza alarm przeciwpowodziowy dla siedmiu nadwiślańskich gmin powiatu płockiego.

Jak zwykle, gdy zaczynają się roztopy, wzrasta zagrożenie powodziowe, dochodzi również do lokalnych podtopień. Już w  piątek w związku z podnoszeniem się poziomu Wisły, starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu, dzięki któremu służby powołane do walki z żywiołem na bieżąco monitorują sytuację na rzece. Od piątku poziom wody stale się podnosił - dziś o godzinie 10.00 przekroczył w Kępie Polskiej stan ostrzegawczy o 40 cm i powoli zbliża się do stanu alarmowego (stan ostrzegawczy na tym wodowskazie to 450 cm, a alarmowy - 500 cm). O tej samej porze poziom Wisły w Wyszogrodzie wyniósł 561 cm. To o grubo ponad pół metra więcej niż stan ostrzegawczy (500 cm) i o 11 cm więcej niż stan alarmowy (550 cm).

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego, Dagmara Kobla-Antczak, w związku z przekroczeniem stanów alarmowych na rzece starosta płocki ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla dla Wyszogrodu, Gąbina, Małej Wsi, Bodzanowa, Słupna, Słubic i Nowego Duninowa. Alarm obowiązuje od godz. 15.00 w poniedziałek do odwołania. Gminy muszą co 4 godziny informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego o rozwoju sytuacji.

Spokojniej jest w Płocku. Jak poinformowało biuro prasowe Ratusza, dziś rano stany ostrzegawcze nie były przekroczone na żadnym z płockich wodowskazów.  Lodołamacze płyną w kierunku Płocka, dziś mają dotrzeć do starego mostu.

Zdjęcia zobacz tutaj:  Wisła coraz wyższa, przybyło pół metra [FOTO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE