Reklama

Akcja „Zapal Światło Miłosierdzia” w płockiej katedrze [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Akcja „Zapal Światło Miłosierdzia” w płockiej katedrze [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii katedralnej w Płocku po raz kolejny zaprosił do udziału w akcji „Zapal Światło Miłosierdzia”. Inicjatywa ma być wyrazem wdzięczności wiernych.

Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii katedralnej w Płocku po raz kolejny zaprosił do udziału w akcji „Zapal Światło Miłosierdzia”. Inicjatywa ma być wyrazem wdzięczności wiernych.

W czwartek wierni w 87. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej (co miało miejsce 22 lutego 1931 r.) -uczestniczyli w uroczystej celebracji w płockiej katedrze. Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Mirosław Milewski. 

Tego dnia mogli również zapalić świece w oknach domów i mieszkań w godzinach 19.00-21.00 i tak upamiętnić tę rocznicę.

Światełka rozpaliły się także w przydrożnych kapliczkach jako wyraz łączności duchowej z miejscem objawień – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, a w kościołach parafialnych wystawiony został obraz Jezusa Miłosiernego.

Zapalone światło, zdaniem organizatorów, ma być wyrazem wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za wybór diecezji płockiej i Ojczyzny na miejsce objawień oraz za to, że dziś cały świat zna obraz Jezusa Miłosiernego z napisem „Jezu, ufam Tobie!”.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE