Akademia Mazowiecka (dawniej PWSZ, MUP w Płocku) została utworzona w 1999 r. Przez ponad 25 lat jej funkcjonowania wiele się zmieniło. Od trzech lat można tam studiować psychologię czy kierunek lekarski. W 2023 r. odbyła się pierwsza obrona pracy doktorskiej. Od 2024 r. zaś, uczelnia oferuje również studia prawnicze.
Kilka dni temu, Akademia poinformowała o pozyskaniu ogromnego dofinansowania ze środków unijnych. Wysokość dotacji sięga 6 mln 273 tys. 683 zł. Na co zostaną spożytkowane?
- Celem projektu, który będzie realizowany z pomocą tych środków jest zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym osobom z niepełnosprawnościami, możliwości pełnego korzystania z oferty szkolnictwa wyższego poprzez kontynuowanie procesu wdrażania dostępności - informuje uczelnia.
Aby przekształcić Akademię Mazowiecką w uczelnie dostępną, realizowanych będzie kilkanaście zadań.
Pierwsze z nich to utworzenie biura ds. dostępności i zaangażowanie ekspertów, którzy będą wspomagać jego działanie.
Następnym będzie likwidacja barier architektonicznych budynku i zaadaptowanie go tak, aby osiągnął pełną dostępność (m.in. dla osób z niepełnosprawnościami).
Istotną częścią projektu jest także dostępność informacyjno-komunikacyjna i cyfrowa oraz inwestycja w nowe technologie wspierające. W tym zakresie zmian również nie braknie.
- Planowane jest m.in.wykupienie licencji transkrypcji do nagrań z tłumaczem w celu zwiększenia dostępności oficjalnych wydarzeń organizowanych z ramienia uczelni, przeprowadzenie specjalistycznego audytu dostępności cyfrowej, opracowanie katalogu działań weryfikującego błędy i braki dotyczące dostępności na stronach oraz systemach Uczelni czy zakup i wdrożenie oprogramowania IT - czytamy w komunikacie AM.
Nie obejdzie się również bez zakupów. Przed budynkiem uczelni przy ul. Gałczyńskiego stanie książkomat. Pojawią się także nowe sygnalizatory optyczno-akustyczne przy budynkach należących do Akademii.
Dodatkowo, w planie przewidziano specjalistyczne szkolenia świadomościowe dla wybranych przedstawicieli kadry pedagogicznej oraz samorządu studenckiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.