Reklama

Absolwentów tych studiów brakuje na rynku pracy

Opublikowano:
Autor:

Absolwentów tych studiów brakuje na rynku pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dlaczego warto zapoznać się z ofertą płockiej Politechniki Warszawskiej? Bo najlepszy wybór, to wybór świadomy. Dlatego zachęcamy zarówno samych zainteresowanych, jak i osoby które chciałyby wspomóc swoich bliskich w wyborze dalszej ścieżki edukacji i kariery do zapoznania się z możliwością zdobycia w Płocku dyplomu najlepszej uczelni technicznej w Polsce.

Dlaczego warto zapoznać się z ofertą płockiej Politechniki Warszawskiej? Bo najlepszy wybór, to wybór świadomy. Dlatego zachęcamy zarówno samych zainteresowanych, jak i osoby które chciałyby wspomóc swoich bliskich w wyborze dalszej ścieżki edukacji i kariery do zapoznania się z możliwością zdobycia w Płocku dyplomu najlepszej uczelni technicznej w Polsce.

Do 13 września potrwa rekrutacja dodatkowa na studia licencjackie i inżynierskie na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. 15 września natomiast kończy się rejestracja kandydatów na studia magisterskie dzienne i zaoczne oraz studia zaoczne I stopnia. Uczelnia przyjmuje także zapisy na studia doktoranckie oraz podyplomowe.

W ofercie płockiej jednostki PW oprócz studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: Budownictwo, Inżynieria środowiska, Mechanika i budowa maszyn, Technologia chemiczna czy Ekonomia, znajdują się również studia doktoranckie w dyscyplinach Budownictwo oraz Budowa i eksploatacja maszyn, a także studia podyplomowe:

* Logistyka w przedsiębiorstwie

* Materiały polimerowe

* Informatyzacja Technologii Chemicznej

* Ropa Naftowa i Produkty Naftowe

Politechnika Warszawska - marka sama w sobie

Chcąc dodatkowo zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę po studiach, warto zdecydować się na uczelnię, która posiada dobrą renomę. Wśród uczelni technicznych, nieprzerwanie od wielu lat, prym wiedzie tu największa z nich, czyli właśnie Politechnika Warszawska. Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku wyprzedziła w Rankingu Perspektyw 2017 wiele renomowanych uczelni. Prowadzone na Wydziale Budownictwa Mechaniki i Petrochemii kierunki: Technologia chemiczna znalazła się na 3 miejscu w Polsce, Budownictwo na 4 miejscu, a Mechanika i budowa maszyn na miejscu 7 na 26 ocenianych wydziałów w poszczególnych kierunkach.

PW zajmuje także pierwsze miejsce jeśli chodzi o prestiż wśród pracodawców, co wynika m.in. z racji największej przydatności jej absolwentów do wykonywania wielu niezbędnych gospodarce polskiej, europejskiej i światowej zawodów. Według niezależnych rankingów, to właśnie absolwentów z jej dyplomem najczęściej poszukują pracodawcy.

Pedagogów i socjologów jest w bród, a inżynierów brakuje

Warto rozważyć wybór jednego z oferowanych przez uczelnię kierunków, ponieważ absolwentami studiów humanistycznych, jak np. pedagogika, socjologia czy politologia (nie zawsze słusznie uważanych za przyjaźniejsze i łatwiejsze), rynek pracy jest już w znaczącym stopniu nasycony.

Do niedawna obawa przed przedmiotami ścisłymi, a także pogląd, że dziewczyny nie pasują do politechnik, potrafiły dość skutecznie zniechęcać do studiów na uczelniach technicznych. Na szczęście to już przeszłość, a to właśnie dziedziny techniczne dają obecnie o wiele lepsze perspektywy na znalezienie dobrze płatnej pracy. Młodzi ludzie zaczynają również zdawać sobie sprawę, że dyplom to nie wszystko i szkoda czasu na kończenie „jakichś studiów” na „jakiejś uczelni” po to tylko, by po latach nauki stwierdzić, że zmarnowało się kilka lat życia na zasilenie szeregów bezrobotnych, podczas gdy rośnie zapotrzebowanie np. na wykwalifikowaną kadrę inżynierską.

W Warszawie za drogo? Po to jest Płock

Nie chcesz studiować w stolicy? Koszty związane ze studiowaniem w mieście znacznie oddalonym od miejsca zamieszkania bardzo często stanowią dla wielu osób poważną przeszkodę w kontynuowaniu edukacji. Stąd właśnie zdecydowany plus Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku - możliwość studiowania na renomowanej uczelni przy nieporównywalnie niższych kosztach nauki. Warszawa jak wiemy jest miastem, które czy to ze względu na konieczność dojazdów, czy też koszty utrzymania, wymaga zasobnego portfela. Poza tym nie każdy marzy o studiowaniu w takiej aglomeracji jak nasza stolica. PW Filia w Płocku od 50 lat umożliwia natomiast zdobycie dyplomu najbardziej prestiżowej uczelni technicznej w Polsce w sposób zdecydowanie mniej obciążający portfel.

Stypendia dla studentów na poszczególnych kierunkach, nagrody za prace dyplomowe, płatne staże i praktyki, to efekt współpracy płockiej uczelni m.in. z przemysłem. Jak widać, zdobywać doświadczenie zawodowe można również w trakcie studiów. Dlatego mimo trudnej sytuacji na rynku pracy, absolwenci Politechniki mają znacznie większe szanse znalezienia zatrudnienia, a przy pewnej dozie chęci i pracy, każdy przecież ma szansę na zdobycie dobrego wykształcenia.

Jeśli chcesz dołączyć do grona studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku serdecznie zapraszamy. Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie uczelni, odwiedź stronę www.pw.plock.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE