Reklama

A Wy wiecie, gdzie były karczmy i szynki?

Opublikowano:
Autor:

A Wy wiecie, gdzie były karczmy i szynki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spacerowali już z duchami, oprowadzali po zakamarkach Tumskiej, zaglądając do bram i podwórek, a teraz zapraszają pod pomnik Broniewskiego. - Będzie rzeczowo o historii, rozrywkowo o kulturze oraz nieco pikantnie o obyczajach – zachęcają przewodnicy z Duces Mazovie. Humoru też nie zabraknie. A po wycieczce coś bynajmniej nie dla abstynentów.

Spacerowali już z duchami, oprowadzali po zakamarkach Tumskiej, zaglądając do bram i podwórek, a teraz zapraszają pod pomnik Broniewskiego. - Będzie rzeczowo o historii, rozrywkowo o kulturze oraz nieco pikantnie o obyczajach – zachęcają przewodnicy z Duces Mazovie. Humoru też nie zabraknie. A po wycieczce coś bynajmniej nie dla abstynentów.

Na wycieczce po Małachowiance, kiedy w tle pobrzękiwały łańcuchy i z korytarza wyłaniała się Biała Dama, chętnych zjawiło się mnóstwo. Także i na Tumskiej, przy okazji włączenia nowej iluminacji świątecznej, chłód nie zdołał przerzedzić szeregów osób zainteresowanych ciekawostkami z życia mieszkańców, skoro to właśnie do centrum przychodziło się na zakupy i do restauracji. Pokazanie się na Tumskiej było w dobrym tonie. Ci sami przewodnicy z Duces Mazovie zapraszają teraz płocczan na „Spacerek po … ulicach Płocka” już 2 stycznia. Akurat zdążymy już okrzepnąć po szaleństwach sylwestrowej nocy i hucznym przywitaniu Nowego Roku, co nie znaczy, że szykuje się wycieczka wolna od tematyki alkoholu. Przeciwnie, będzie nią nasączona.

Na zachętę już teraz nadmieniają, że nie zabraknie ciekawostek o miejscach, gdzie nikt za kołnierz nie wylewał, czyli posłuchamy o płockich karczmach i szynkach, a nawet o winnicy. Będzie też o płockiej skarpie, która się stopniowo osuwa, oraz płockim Belwederze. Zdradzą również, dlaczego niektóre loże w teatrze miały na zapleczu zamykane pokoiki. Uwieńczeniem wycieczki ma być grzaniec przygotowany zgodnie z recepturą z XVIII wieku. Chętni zakupią go w promocyjnej cenie 5 zł w jednej z restauracji, która powstała w miejscu, gdzie niegdyś była kawiarnia. Przychodziło się tam czasem na oranżadę, a spoglądając w dół, obserwowało panoramę Płocka.

Chociaż mieszkamy w tym mieście wiele lat, to ile jeszcze o nim nie wiemy. Warto zdać sobie z tego sprawę i spróbować jak najszybciej zmienić. Nowy Rok to dobry moment na jakieś postanowienie, więc jeszcze raz: zbiórka osób zainteresowanych pod pomnikiem Broniewskiego w sobotę, 2 stycznia o godzinie 16.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE