Reklama

A jednak. Radni jak posłowie mają mieć tablety

Opublikowano:
Autor:

A jednak. Radni jak posłowie mają mieć tablety  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z przetargiem na samochody nie wyszło, więc będzie łatwiej sfinansować zakup nowego sprzętu do auli i dla radnych. Ratusz wysondował sprawę i ogłosił przetarg, aby nowe urządzenia pojawiły się jeszcze w tym roku.

Z przetargiem na samochody nie wyszło, więc będzie łatwiej sfinansować zakup nowego sprzętu do auli i dla radnych. Ratusz wysondował sprawę i ogłosił przetarg, aby nowe urządzenia pojawiły się jeszcze w tym roku.  

O planach zakupu nowego sprzętu do auli już pisaliśmy. Mamy XXI wiek, w kieszeniach smartfony z dostępem do internetu, tablety, przy których wystarczy tylko przesuwać palcem po ekranie, a tymczasem na płockiej auli w ratuszu (sali jakby nie było reprezentacyjnej) w trakcie głosowania liczyć trzeba ręcznie. Aparatura i mikrofony płatają ciągłe figle, stąd decyzja o zakupie nowego sprzętu dyskusyjno-konferencyjnego wraz z oprogramowaniem. Wyłoniona w ogłoszonym właśnie przetargu firma miałaby także zadbać o instalację urządzeń. System powinien umożliwić kompleksową obsługę sesji i przeprowadzanie głosowań.

[ZT]13317[/ZT]

Przewodniczący będzie miał do swojej dyspozycji osobny pulpit i komputer z dotykowym ekranem do udzielania głosu lub uruchamiania głosowań, natomiast 35 kolejnych pulpitów przeznaczono dla radnych. W skład zamówienia wchodzi także jednostka sterująca systemem pulpitów, oprogramowanie umożliwi obsługę Biura Rady Miasta, sesji i komisji, komputer do obsługi technicznej auli i systemu do głosowania wykorzystywany do pokazania prezentacji, wyświetlania filmów o rozdzielczości FullHD wraz z dźwiękiem oraz pełne okablowanie.

Do obsługi głosowań posłużą tablety (zaplanowano zakup 30 sztuk) wyposażonych w kartę sieciową Wi-Fi, bluetooth i modem 3G, czytnik kart pamięci. Dzięki tabletom radny będzie mógł zagłosować nie przebywając przy pulpicie z mikrofonem, tylko zrobi to w razie potrzeby poza aulą. Wyniki głosować powinni zobaczyć wszyscy obecni w auli. Znów być może zobaczymy nazwiska osób w odpowiednim porządku, które dopuszczono do głosu. W zamówieniu zawarto warunek, aby w pulpitach znajdował się wbudowany głośnik, także gniazdo słuchawkowe na potrzeby tłumaczeń symultanicznych oraz przycisk pozwalający na zabranie głosu w dyskusji. Mikrofony będą typu „gęsia szyja” o długości nie mniejszej niż 40 cm z diodą informującą o tym, czy sprzęt jest aktywny.

Nowy system to szansa na mniejszą liczbę papierów. Porządek obrad na sesję czy na komisję zostanie udostępniony pocztą elektroniczną wraz z załącznikami. System umożliwi przeglądanie wyników głosowań, opublikowanie ich w internecie. Ponadto cała sesja musi być rejestrowana z jednoczesną możliwością odtworzenia w dowolnym momencie wybranego fragmentu spotkania w auli (z możliwością wyszukiwania po nazwisku mówcy lub według punktu, w którym zabrano głos).

Urządzenia mają być fabrycznie nowe i na gwarancji. Ustalono, że przy wyborze najkorzystniejszej oferty kryterium ceny liczy się w 60 proc., z kolei udzielnie gwarancji w 40 proc. (minimum 2 lata). Dostawa i montaż wymagana jest do 23 grudnia 2016 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE