Reklama

75 tys. zł do podziału. Macie pomysł na walkę z epidemią?

Opublikowano:
Autor:

75 tys. zł do podziału. Macie pomysł na walkę z epidemią? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył kolejny konkurs grantowy „Działaj Lokalnie”. Organizacje i grupy, działające na terenie powiatu płockiego ziemskiego, mają szansę na granty do 6 tys. zł.

Ruszył kolejny konkurs grantowy „Działaj Lokalnie”. Organizacje i grupy, działające na terenie powiatu płockiego ziemskiego, mają szansę na granty do 6 tys. zł. 

Niedawno pisaliśmy o pilotażowym przedsięwzięciu dotyczy wyłącznie organizacji i grup nieformalnych z terenu powiatu płockiego ziemskiego. Nosi ono nazwę „Solidarni w czasach epidemii”. Zainteresowani mogą otrzymać do 5 tys. zł. Konkurs ten ogłosiła Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Ta sama fundacja ogłasza obecnie inny konkurs grantowy, proponowany raz w roku w ramach programu "Działaj Lokalnie". W obecnej edycji priorytetem jest przeciwdziałanie epidemii oraz jej negatywnym skutkom. Chodzi oczywiście o zagrożenie związane z koronawirusem. 

- W konkursie „Działaj Lokalnie” 2020 wspierane będą projekty, które przewidują działania dotyczące walki z epidemią oraz zmniejszające negatywne skutki epidemii. Te negatywne skutki mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej - wylicza Iwona Marczak, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem. - Pomysły mogą też dotyczyć różnych form społecznego zaangażowania, np. konieczności zastąpienia działań edukacyjnych ze świata realnego, przeniesienia ich do przestrzeni on-line.

Termin składania wniosków mija 24 maja 2020 r. Działania nie mogą być krótsze niż miesiąc ani dłuższe niż 6 miesięcy. Jednak projekty jedno- lub dwumiesięczne mogą dotyczyć jedynie walki z epidemią. Natomiast projekty ukierunkowane na działania, które przewidują zmniejszenie negatywnych skutków epidemii powinny być dłuższe, czyli od 3 do 6 miesięcy.

Łączna pula przeznaczona na granty wynosi 75 tys. zł. W konkursie mogą wziąć udział organizacje i instytucje oraz grupy, które mają siedzibę w gminach wiejskich na terenie powiatu płockiego oraz planują prowadzić działania na terenie jednej z tych gmin.

- Podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej - tłumaczy Iwona Marczak.

Jakie to mogą być działania? Np. wsparcie społeczności lokalnej w radzeniu sobie ze skutkami epidemii (dostarczanie posiłków i zakupów osobom starszym, chorym, z niepełnosprawnościami, objętych kwarantanną, organizacja wsparcia psychologicznego, edukacyjnego). Mogą to być projekty, których celem jest budowa więzi społecznych i samoorganizacji społeczności lokalnych, przeciwdziałanie skutkom epidemii, takim jak: izolacja społeczna, trudności w dostępie do edukacji, wzrost ubóstwa, bezrobocia, wykluczenie społeczne. Wymagany jest jedynie wkład własny niefinansowy w wysokości minimum 25 proc. wnioskowanej dotacji. 

Szczegóły: www.mlodzirazem.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE