Reklama

70 mln z Unii na modernizację wodociągów w Płocku coraz bliżej

Opublikowano:
Autor:

70 mln z Unii na modernizację wodociągów w Płocku coraz bliżej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewykluczone, że siedemdziesiąt milionów zł trafi z Unii Europejskiej do Płocka na dalszą modernizację kanalizacji.

Niewykluczone, że siedemdziesiąt milionów zł trafi z Unii Europejskiej do Płocka na dalszą modernizację kanalizacji.

 

- Mam fantastyczną wiadomość - poinformował prezydent Andrzej Nowakowski. - Wodociągi Płockie są o krok od pozyskania 70 milionów złotych z Unii Europejskiej. Nasz projekt znalazł się na liście podstawowej.  Jest już po ocenie I stopnia, a teraz zostanie poddany ocenie merytorycznej. Kwalifikowany jest tym samym do dofinansowania - podkreśla.

Prezydent tłumaczy, iż przekładając to na realne działania, można powiedzieć, że Płock ma 70 milionów z UE na dalszą realizację rozdziału kanalizacji na odcinkach ulic: 3 Maja, Piękna, Kobylińskiego, Tysiąclecia, Pasaż Nowaka, a także zwrot kosztów poniesionych podczas modernizacji ul. 1-Maja i Ostatniej. Ponadto w ramach tych środków planowana jest modernizacja ujęcia wody Grabówka i bezterminowa renowacja kolektorów miejskich. Koszt tych inwestycji to w sumie 140 mln zł, z czego dofinansowanie to około 50 proc. 

- Co ważne, inwestycje te albo już są zrealizowane albo są i tak planowane do realizacji. Dzięki środkom z UE realizacja będzie szybsza i zrobimy więcej - zapewnia prezydent.

Wodociągi Płockie pozyskały środki w ramach działania gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE