Reklama

5 profesjonalnych zastosowań dronów

Opublikowano:
Autor:

5 profesjonalnych zastosowań dronów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku lat drony profesjonalne sukcesywnie zwiększają swoją popularność, głównie ze względu na swoją coraz bardziej przystępną dla przeciętnego człowieka cenę. W końcu kto nie miałby ochoty na sterowanie małym cudem techniki, który może ukazać nam wygląd naszej okolicy z lotu ptaka. Należy jednak mieć świadomość, że drony to nie tylko gadżet do zabawy. Drony są coraz częściej wykorzystywane do zastosowań profesjonalnych - bojowych jak i przemysłowych. Modele dronów jak Autel czy Autel Evo II stanowią obecnie bardzo atrakcyjny produkt dla osób, które zastanawiają się nad przemysłowym zastosowaniem dronów. Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych profesjonalnych zastosowań dronów profesjonalnych Aurel. 

Od kilku lat drony profesjonalne sukcesywnie zwiększają swoją popularność, głównie ze względu na swoją coraz bardziej przystępną dla przeciętnego człowieka cenę. W końcu kto nie miałby ochoty na sterowanie małym cudem techniki, który może ukazać nam wygląd naszej okolicy z lotu ptaka. Należy jednak mieć świadomość, że drony to nie tylko gadżet do zabawy. Drony są coraz częściej wykorzystywane do zastosowań profesjonalnych - bojowych jak i przemysłowych. Modele dronów jak Autel czy Autel Evo II stanowią obecnie bardzo atrakcyjny produkt dla osób, które zastanawiają się nad przemysłowym zastosowaniem dronów. Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych profesjonalnych zastosowań dronów profesjonalnych Aurel. 

Dron przeciw Smogowi

     Ostatnie lata w Polsce to bardzo duży kryzys klimatyczny, w dużej mierze związany ze smogiem generowanym przez palenie śmieci oraz nieekologicznego miału w starych i wyeksploatowanych piecach. Coraz więcej regionów jednak staje do walki z tym problemem, między innymi wykorzystując nowoczesną technologię w postaci dronów. Katowice wraz z Głównym Instytutem Górnictwa zdecydowało się na weryfikację jakości powietrza, które wykonywane jest przez drona oraz pojazd z profesjonalną aparaturą pomiarową. Dron podlatuje do konkretnego komina, pobiera próbkę dymu do analizy, a następnie samochód z aparaturą zajmuje się stosownymi pomiarami. Praktyka weryfikacji smogu już działa a mieszkańcy Aglomeracji śląskiej przykładają znacznie większą uwagę do tego, czym grzeje się mieszkania i domy. 

Drony w przemyśle fotograficznym i filmowym

     Dzisiaj ciężko znaleźć profesjonalnego filmowca oraz fotografa, który nie dysponuje dronem, którego zadaniem jest łapanie efektownych kadrów z powietrza. W celu fotograficznym i filmowym wykorzystuje się już najtańsze modele dronów, co stanowi świetną okazję do treningu dla wszystkich, którzy nie są biegli w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii jak drony. Branża filmowa to obecnie najpopularniejszy sposób na wykorzystywanie dronów w przemyśle i zawodowstwie. 

Drony Ratownicze

     Drony profesjonalne Autel ratownicze nie stanowią na razie popularnego rozwiązania, ale coraz częściej mówi się o wprowadzeniu standardów związanych właśnie z dronami, które w swoim wyposażeniu miałyby podstawowe urządzenia medyczne, mogące uratować ludzkie życie. Przykładem takiego zastosowania może być dron, który wyposażony jest w defibrylator oraz profesjonalną. Taki dron mógłby w błyskawiczny sposób dotrzeć na miejsce zdarzenia i dostarczyć profesjonalnej aparatury, która może w szybki sposób zażegnać kryzys. 

Drony bojowe

     Wojsko i armia to obszary, w których drony są wykorzystywane już od wielu lat. Tego typu wykorzystanie dronów bojowych stanowi rewolucję w procesie wykorzystywania nowoczesnej techniki w prowadzeniu zaawansowanych operacji wojskowych. Drony są wykorzystywane do ataków zarówno na cele ruchome, jak i stacjonarne bez jakiegokolwiek ryzyka utraty życia przez załogę. Osoba kierująca dronem jest w bezpiecznym miejscu i za pomocą zdalnych narzędzi może doprowadzić do wykonania zadania. 

Drony dostawcze

     Drony mogą ponadto zostać wykorzystane jako potocznie zwane "cysterny". Takie zastosowanie jest coraz częściej wykorzystywane w celu wsparcia lotów długodystansowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE