Reklama

34 tysiące podmiotów ma nadpłaty w ZUS-ie. Warto je odebrać

Opublikowano:
Autor:

34 tysiące podmiotów ma nadpłaty w ZUS-ie. Warto je odebrać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko w płockim oddziale ZUS-u 34,2 tys. podmiotów na nadpłaty na swoich kontach. Warto się tym zainteresować, bo można pomniejszyć swoje kolejne przelewy na konto zakładu. Nieaktywni płatnicy na odebranie swoich nadpłat mają pięć lat.

Tylko w płockim oddziale ZUS-u 34,2 tys. podmiotów na nadpłaty na swoich kontach. Warto się tym zainteresować, bo można pomniejszyć swoje kolejne przelewy na konto zakładu. Nieaktywni płatnicy na odebranie swoich nadpłat mają pięć lat. 

Na kontach płatników, którzy należą do płockiego oddziału, znajduje się łącznie 51 mln złotych nadpłat. 

- Ci, którzy ją posiadają, mogą zmniejszyć o daną kwotę swoje przyszłe płatności. W przypadku osób, które zamierzają zakończyć prowadzenie działalności najlepiej wystąpić z wnioskiem o zwrot nadpłaty jeszcze przed zakończeniem aktywności. Swoim kontem w ZUS powinni zainteresować się również płatnicy nieaktywni - mówi Piotr Olewiński Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Blisko 6 tys. podmiotów jest już z kolei nieaktywnych, a na ich kontach znajduje się prawie 1,6 mln złotych. Warto złożyć wniosek o zwrot środków, a ZUS ma wówczas na to 30 dni. 

- Jeżeli przedsiębiorca nie ma pewności co do salda rozliczeń z ZUS, to warto odwiedzić jedną z placówek Zakładu lub wejść na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych. Na PUE ZUS można potwierdzić czy na koncie występuje nadpłata albo niedopłata - radzi Olewiński. 

Skąd w ogóle biorą się nadpłaty w rozliczeniu z ZUS-em? Płatnik przelewa więcej pieniędzy, niż wynika z dokumentacji rozliczeniowej lub przepisów. W pierwszej kolejności nadprogramowe środki są przeznaczane na zaległości płatnika, a jeśli takich nie ma, wówczas tworzy się nadpłata. W województwie mazowieckim jest łącznie niemal 283 tys. aktywnych i nieaktywnych podmiotów z nadpłatami w ZUS, które wynoszą 689 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE