Reklama

3 sposoby na radzenie sobie z krytyką w pracy

Opublikowano:
Autor:

3 sposoby na radzenie sobie z krytyką w pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscu pracy bardzo często jesteśmy narażeni na krytykę. Jak radzić sobie z przykrymi uwagami ze strony przełożonych?

W miejscu pracy bardzo często jesteśmy narażeni na krytykę. Jak radzić sobie z przykrymi uwagami ze strony przełożonych?

Krytyka w pracy najczęściej spotyka nas ze strony szefostwa, rzadziej współpracowników. Nieważne, z której strony płyną nieprzychylne uwagi, odpowiednie przyjmowanie krytyki, jest niezwykle trudną sztuką, warto się jej jednak nauczyć, by zyskać spokój i większą wiarę w siebie oraz swoje możliwości. Krytyka w miejscu pracy jest całkowicie normalnym zjawiskiem. Przełożeni mają prawo wymagać od swoich pracowników, dobrego wywiązywania się z zadań. Uważasz, że spisałeś się świetnie, a mimo to usłyszałeś krytyczne uwagi od szefa? Sprawdź jak sobie z tym poradzić.

Ktoś skrytykował twoją pracę? To nie koniec świata

Przyłożyłeś się do projektu, wkładając w niego swój czas, zaangażowanie i serce, wynik pracy był według ciebie zadowalający? W takich chwilach ciężko jest przełknąć krytykę ze strony przełożonych. Co możesz zrobić?

  • Przyjrzyj się swojej pracy jeszcze raz – dokładnie przeanalizuj swoje dzieło, a może szef miał trochę racji? Czasami duma z wykonania projektu, nie pozwala nam obiektywnie spojrzeć na rezultat, być może twój projekt ma jednak drobne uchybienia? W momencie, gdy zrozumiesz swoje błędy, łatwiej jest pogodzić się z krytyką ze strony szefa.
  • Zamiast się złościć wyciągnij wnioski – najlepsze co możesz zrobić, gdy spotka cię krytyka? Zmienić jej wydźwięk na pozytywny! Wyciągnij wnioski na przyszłość i naucz się czegoś nowego, by już nigdy nie popełnić tego samego błędu.
  • Spróbuj porozmawiać z szefem – mimo wszystko uważasz, że przełożony niesłusznie skrytykował twoją pracę? Spróbuj to z nim wyjaśnić, szef też popełnia błędy, być może zrozumie pomyłkę, a nawet usłyszysz słowa przeprosin?
Z krytyką musimy zmagać się już od dzieciństwa, towarzyszy nam również przez całe dorosłe życie. Konstruktywna krytyka znacznie jednak różni się od notorycznego niedoceniania naszej pracy. Uważasz, że szef ciągle traktuje cię niesprawiedliwie? Zamiast znosić nieustanne upokorzenia, możesz zastanowić się nad zmianą pracy. W poszukiwaniu odpowiednich ofert pracy zajrzyj na strony, takie jak Pracuj.pl, czy inne serwisy zajmujące się umieszczaniem anonsów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE