Reklama

Reklama

3 mln na opiekę nad chorymi psychicznie

Opublikowano: czw, 14 lut 2013 13:57
Autor:

3 mln na opiekę nad chorymi psychicznie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządy, organizacje pozarządowe, publiczne i prywatne instytucje pomocy społecznej mogą starać się o dotacje na opiekę nad osobami z zaburzeniami psychicznymi. Oferty konkursowe należy składać w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie do 15 marca.

Reklama

Samorządy, organizacje pozarządowe, publiczne i prywatne instytucje pomocy społecznej mogą starać się o dotacje na opiekę nad osobami z zaburzeniami psychicznymi. Oferty konkursowe należy składać w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie do 15 marca.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały, w konkursie „Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi” można starać się o dofinansowanie sięgające 100 tysięcy złotych.

Budżet programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” wynosi 3 mln złotych. Podstawowym założeniem projektu jest umożliwienie przezwyciężania trudnych sytuacji życiowych pojawiających się zwłaszcza w związku z wykluczeniem społecznym u osób przewlekle chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo.

Realizacja programu powinna umożliwiać integrację osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym, inspirować i organizować partnerstwo między instytucjami zajmującymi się pomocą społeczną. Organizatorzy konkursu będą brali pod uwagę również promowanie dobrych praktyk i modeli funkcjonowania osób z zaburzeniami psychicznymi w ich środowisku.

Spełniające wszystkie wymogi formalne oferty konkursowe można składać osobiście lub przesłać listem poleconym na adres: Wydział Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, pl. Bankowy 3/5, 00 - 950 Warszawa. Aplikacje powinny być oznaczone dopiskiem na kopercie „Program Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi”.
Szczegółowe informacje na temat konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi do 30 maja 2013 roku, można znaleźć na stronie www.mazowieckie.pl w zakładce Polityka Społeczna (dział Pomoc Społeczna).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.