Reklama

25 mln zł do wzięcia. Na co spożytkujecie te pieniądze?

Opublikowano:
Autor:

25 mln zł do wzięcia. Na co spożytkujecie te pieniądze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie całkowita nowość. Po raz pierwszy mieszkańcy Mazowsza będą mogli przeznaczyć część budżetu województwa na realizację własnych pomysłów. Spotkanie w tej sprawie w Płocku - już 29 stycznia.

To będzie całkowita nowość. Po raz pierwszy mieszkańcy Mazowsza będą mogli przeznaczyć część budżetu województwa na realizację własnych pomysłów. Spotkanie w tej sprawie w Płocku - już 29 stycznia.

Budżet Obywatelski już od wielu lat to popularny projekt w wielu miastach, m.in. w Płocku. 

- Stawiamy na zrównoważony rozwój i pomocniczość. Budżet Obywatelski Mazowsza znakomicie się w te działania wpisuje. Aktywizuje i integruje mieszkańców, a także daje im swobodę w wyborze najważniejszych dla nich przedsięwzięć. To mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne, dlatego oddajemy im głos - zachęca Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego.

Pomysłodawcy czekają na pomysły zarówno w zakresie budowy czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych, wydarzeń kulturalnych. Mogą to być także badania profilaktyczne, plac zabaw, ścieżka edukacyjna czy piknik rodzinny.

W puli jest niebagatelna kwota 25 mln zł, pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego. O jej przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. Pomysłodawcą projektu może być każdy mieszkaniec Mazowsza. Warunek - zebranie minimum 50 podpisów poparcia.

Na początek zaplanowano kampanię informacyjną w wielu miastach województwa. W Płocku spotkanie odbędzie się w środę 29 stycznia o godz. 17 w LO im. Małachowskiego. 

Od 2 do 31 marca będzie czas na zgłaszanie projektów, do 29 maja zaplanowano ich weryfikację. Do 16 lipca zostaną ogłoszone projekty, zakwalifikowane do głosowania. Decydująca faza, czyli głosowanie, odbędzie się od 20 lipca do 16 sierpnia br., a ogłoszenie wyników - do końca sierpnia. 

- Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne, mieszczące się katalogu zadań o  charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania - podkreślają organizatorzy BOM.

Szczegóły projektu znajdują się na www.mazovia.budzet-obywatelski.eu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE