Reklama

20 milionów na drogi na Winiarach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

20 milionów na drogi na Winiarach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozbudowa ul. Dobrzyńskiej, Traktowej i Maszewskiej w Płocku na finiszuDobiega końca rozbudowa ul. Dobrzyńskiej, Traktowej i Maszewskiej w Płocku. To ważne zadanie - inwestycja w infrastrukturę drogową w Płocku w ciągach dróg wojewódzkich nr 559 i 562 wpłynie na udrożnienie centrum miasta, ułatwi dojazd do szpitala oraz umożliwi połączenie drogi krajowej nr 60 w kierunku południowym z drogą krajową nr 67 w kierunku północno-zachodnim za pośrednictwem dróg wojewódzkich nr 562 i 564.

Dla rozwoju Mazowsza
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

Rozbudowa ul. Dobrzyńskiej, Traktowej i Maszewskiej w Płocku na finiszu
Dobiega końca rozbudowa ul. Dobrzyńskiej, Traktowej i Maszewskiej w Płocku. To ważne zadanie - inwestycja w infrastrukturę drogową w Płocku w ciągach dróg wojewódzkich nr 559 i 562 wpłynie na udrożnienie centrum miasta, ułatwi dojazd do szpitala oraz umożliwi połączenie drogi krajowej nr 60 w kierunku południowym z drogą krajową nr 67 w kierunku północno-zachodnim za pośrednictwem dróg wojewódzkich nr 562 i 564.

Rozbudowa ul. Dobrzyńskiej, Traktowej i Maszewskiej jest realizowana w ramach projektu pt. „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej w ciągach dróg wojewódzkich nr 559 i 562 w Płocku wraz z niezbędną infrastrukturą”. Zadanie realizowane przez Miasto Płock obejmuje rozbudowę infrastruktury drogowej, sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, gazowej, energetycznej i telekomunikacyjnej w ciągu dróg wojewódzkich nr 559 i 562.

    

Rozbudowa ul. Dobrzyńskiej - droga wojewódzka 559

W ramach tej części zadania prowadzone są prace na odcinku ul. Dobrzyńskiej od skrzyżowania z ul. Zglenickiego do ronda Grabskich. Wraz z rozbudową ulicy Dobrzyńskiej powstała niezbędna infrastruktura podziemna oraz naziemna, a także wybudowano i przebudowano drogi. Powstały nowe chodniki, ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych. Zrealizowano nowoczesne oświetlenie drogowe z wykorzystaniem technologii LED. Budowane są trzy skrzyżowania typu rondo:

a) skrzyżowanie ul. Dobrzyńskiej z ul. Traktową i Maszewską - rondo skanalizowane,

b) skrzyżowanie ul. Dobrzyńskiej z ul. Medyczną - rondo skanalizowane,

c) rozbudowa skrzyżowania ul. Dobrzyńskiej i Zglenickiego.

    

Rozbudowa ulicy Traktowej - planowana nowa droga wojewódzka 562

Zadanie obejmuje przebudowę ulicy Traktowej oraz przebudowę skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Traktową w postaci ronda skanalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 562. Ponadto zakres projektu obejmuje także budowę niezbędnej infrastruktury, tj. kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci gazowej, telekomunikacyjnej i wodociągowej, budowę chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz oświetlania.

Rozbudowa ul. Dobrzyńskiej, Traktowej i Maszewskiej

Łącznie w ramach w ramach przebudowy infrastruktury drogowej w ciągu dróg wojewódzkich nr 559 i 562 zostanie wykonane 2,8 km dróg, 5,6 km chodników, 2,8 km ścieżki rowerowej, a także innowacyjne oświetlenie LED. Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej znacząco wpłynie na udrożnienie centrum miasta Płocka oraz ułatwi dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Umożliwi lepsze skomunikowanie Płocka poprzez połączenie drogi krajowej nr 60 w kierunku południowym (do węzła Kutno Północ autostrady A1) z drogą krajową nr 67 w kierunku północno-zachodnim (Lipno-Włocławek) za pośrednictwem dróg wojewódzkich nr 562 i 564.

  - Polska została członkiem Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. Przez ponad 11 lat w naszym kraju i w naszym mieście, dzięki unijnym funduszom zostało zrealizowanych wiele przedsięwzięć, które umożliwiły dynamiczny rozwój w różnych sferach działalności. Z możliwości, które daje przynależność do Unii Europejskiej, z powodzeniem korzysta także Płock. Przy wsparciu środków unijnych w naszym mieście powstały i wciąż powstają nowe drogi. Wyremontowaliśmy najstarszą polską szkołę – Małachowiankę. Realizujemy niezwykle kosztowną inwestycję, jaką jest uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie miasta. Środki europejskie umożliwiają realizację wielu ważnych dla miasta projektów inwestycyjnych, ale także programów kierowanych do mieszkańców, dotyczących m.in.: organizacji szkoleń i podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wzbogacania i uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej, wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jako prezydent Płocka cieszę się z tego, co już udało nam się zrealizować dzięki środkom z Unii Europejskiej. W sumie od 2004 r. otrzymaliśmy około 500 mln zł z funduszy europejskich. Kolejną inwestycją, którą właśnie kończymy w Płocku, zrealizowaną w ramach funduszy europejskich, jest przebudowa ulicy Dobrzyńskiej oraz budowa ulic Maszewskiej i Traktowej – podsumował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

  - Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że wiele z inicjatyw, w efekcie których Płock zmienia się na lepsze, było zrealizowanych dzięki unijnym funduszom. Przypomnę, że w 2015 roku kończymy inwestycje realizowane jeszcze w ramach środków, które pozyskaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Udało nam się zdobyć fundusze, dzięki którym wybudowaliśmy w płockim zoo wybieg dla kotów drapieżnych, w Orlen Arenie stworzyliśmy centrum wspinaczkowe. Na finiszu jest przebudowa ul. Dobrzyńskiej, Maszewskiej i Traktowej wraz z budową nowych skrzyżowań typu rondo w ramach projektu „Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej w ciągach dróg wojewódzkich nr 559 i 562 w Płocku wraz z niezbędną infrastrukturą” – powiedział Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. rozwoju i inwestycji

  - Przed nami kolejna perspektywa finansowa UE na lata 2014-2020. Jestem przekonana, że tak jak do tej pory będziemy korzystali z możliwości wspomagania rozwoju miasta środkami Unii Europejskiej. Zespoły Pozyskiwania Funduszy i Realizacji Projektów prowadzą intensywne prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowych zarówno dla zadań inwestycyjnych, jak i społeczno-edukacyjnych. Obecnie w ramach POWER 2014-2020 jest już realizowany program „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Płocku”. Jego głównym celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29. roku życia pozostających bez pracy w Płocku. W ramach projektu zaplanowano zorganizowanie stażu dla 225 osób – informuje Izabela Kamińska, pełnomocnik ds. pozyskiwania funduszy europejskich.

Zadanie: Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej w ciągach dróg wojewódzkich nr 559 i 562 w Płocku wraz z niezbędną infrastrukturą.

Beneficjent: Gmina Miasto Płock

Całkowita wartość projektu: 24 278 812,16 zł

Wartość dofinansowania: 19 892 849,84 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Priorytet III – Regionalny System Transportowy Działanie 3.1 – Infrastruktura drogowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE