Reklama

14. edycja za nami, umowa wygasła. Co dalej z festiwalem Audioriver?

Opublikowano:
Autor:

14. edycja za nami, umowa wygasła. Co dalej z festiwalem Audioriver?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz z zakończeniem 14. edycji wygasła umowa na organizację festiwalu Audioriver pomiędzy miastem, a fundacją "Jest akcja!". W środę prezydent Andrzej Nowakowski ma spotkać się z Piotrem Orliczem i porozmawiać o dalszym losie perły płockich festiwali.

Wraz z zakończeniem 14. edycji wygasła umowa na organizację festiwalu Audioriver pomiędzy miastem, a fundacją "Jest akcja!". W środę prezydent Andrzej Nowakowski ma spotkać się z Piotrem Orliczem i porozmawiać o dalszym losie perły płockich festiwali. 

Festiwal znów przyciągnął setki przyjezdnych, a dzień po jego zakończeniu organizatorzy wstawili grafikę, w której dali do zrozumienia że przed dwa dni na plaży bawiło się 30 tys. osób. Jeszcze przed startem 14. edycji Audioriver Piotr Orlicz miał napisał na Facebooku, że "to ostatni festiwal w tej formule", o czym poinformowała płocka "Gazeta Wyborcza". Tegoroczny Audioriver znów okazał się sukcesem, podobnie widzi to prezydent Andrzej Nowakowski. 

- Jeśli ktokolwiek był w ten weekend w Płocku, miał okazję zobaczyć jak wygląda normalne, fantastyczne miasto, w którym nikt nikomu nie przeszkadza, a każdy cieszy się wolnością, radością, muzyką. Codziennie miałem informację od służb i pomimo 30 tys. dodatkowych osób, interwencji służb było niewiele. W trakcie całego Audioriver była jedna interwencja dotycząca hałasu. To pokazuje, jak nauczyliśmy się żyć w symbiozie - przekonuje Nowakowski. 

Umowa jednak wygasła i trzeba podpisać kolejną. Czy to będzie takie łatwe? Organizatorzy dość głośno mówili o swoich problemach, m.in. dotyczących nieuzbrojonej kanalizacji na plaży czy słabej komunikacji Płocka. 

[ZT]22978[/ZT]

- O tym wszystkim rozmawiamy z reguły przed, a także po festiwalu - zapewnia Nowakowski. - Jakość współpracy jest coraz lepsza. To, że po drodze organizacji tak dużego projektu, zdarzają się jakieś sytuacje "kryzysowe", jest naturalną rzeczą. Za wszystko odpowiedzialni są konkretni ludzie i ten czynnik ludzki cały czas trzeba motywować do zaangażowania. Sądzę, że wiele elementów będziemy poprawiać także w przyszłości, jestem dobrej myśli. 

W środę 31 lipca prezydent ma spotkać się z Orliczem i rozmawiać nie tylko o 14., ale też 15. i kolejnych edycjach festiwalu. Czy Audioriver zostanie w Płocku na kolejne lata? - Jestem bardzo dobrej myśli - odpowiada prezydent. Miasto zapewne będzie musiało dołożyć do organizacji kolejnych edycji, w poprzednich latach było to 1,2 mln złotych. 

Jako jedną z bolączek organizatorzy wymieniają też konieczność uprzątnięcia instalacji w zaledwie trzy dni. Przypomnijmy, że już w piątek na plaży zaczyna się Polish Hip-Hop Festival, a więc drugi największy płocki festiwal. 

- Rzeczywiście, rozmawialiśmy o tym, że przerwa dwutygodniowa jest dużo bardziej sensowna. Sądzę, że w perspektywie przyszłego roku zadbamy o to, aby pomiędzy jednym a drugim festiwalem był nie tydzień , a dwa tygodnie różnicy - mówi prezydent.

Co do uzbrojenia kanalizacji, prezydent przypomina, że przed miastem dwa kolejne etapy rewitalizacji nabrzeża: od bulwarów w stronę mostu i od amfiteatru w stronę Sobótki. W przypadku realizacji, uzbrojenie kanalizacji zapewne również znajdzie się w projekcie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE