Reklama

Reklama

11. Półmaraton Dwóch Mostów przed nami. Wśród uczestników m.in. biegacze z Ukrainy i Kenii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

11. Półmaraton Dwóch Mostów przed nami. Wśród uczestników m.in. biegacze z Ukrainy i Kenii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę, 11 września, w Płocku zorganizowana zostanie kolejna odsłona Półmaratonu Dwóch Mostów, największej miejskiej imprezy biegowej. Na liście uczestników znajdziemy śmiałków z całej Polski. Nie zabraknie też biegaczy m.in. z Ukrainy czy Kenii.

Reklama

W ramach wydarzenia zaplanowano dwa biegi – główny, na dystansie nieco ponad 21 km – i towarzyszący – około 10 km. Start, tradycyjnie już, rozpocznie się z Mostu Legionów, meta usytuowana zostanie zaś na Starym Rynku. 

- Tym razem wracamy do znanej nam już trasy – przez Radziwie – zdradził podczas konferencji prasowej Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – Będzie to bieg po asfalcie, zatem nieco szybszy. Zainteresowanie wydarzeniem jest duże, a lista uczestników jest już w zasadzie pełna. 

W biegu głównym wystartuje około 550 biegaczy - plus 150 kolejnych na dystansie towarzyszącym. – Mamy dodatkową pulę około kilkunastu miejsc, którą uruchomiliśmy na te ostatnie dni. Wszystkie pakiety startowe zostały już sprzedane – powiedział prezydent.

W ramach biegu zaplanowano kilka klasyfikacji: kobiet i mężczyzn, wiekowe, najszybszego płocczanina i płocczanki, osób niepełnosprawnych oraz drużynową (to jednak tylko w biegu głównym). Nowością będzie zaś klasyfikacja Honorowych Dawców Krwi i fizjoterapeutów. 

- W naszym środowisku ten półmaraton nazywany jest „Mistrzostwami Świata” – śmiała się Daria Domosławska, radna miasta płocka, przedstawicielka PCK, uczestniczka półmaratonu. – Od 2 lat półmaratonowi towarzyszy dwóch partnerów, to Polski Czerwony Krzyż i Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska. Dzięki uprzejmości organizatorów wyodrębniono dwie, wspomniane wcześniej kategorie. 

Honorowi Dawcy Krwi i fizjoterapeuci mocno przygotowują się do startu – tak jak i pozostali uczestnicy. Jak przekonywano podczas konferencji, będzie o co walczyć.

- Ponad pół tysiąca uczestników będzie walczyło o atrakcyjne nagrody – zapewniał Konrad Kowal, dyrektor półmaratonu. – Nagroda za pierwsze miejsce w kategorii open to chociażby kamerka sportowa, bon o wartości pół tysiąca złotych i 2 tys. zł.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Na liście startowej znajdziemy nazwiska z całej Polski, Europy i Świata.

- Dzwonią do nas i zapisują się zawodnicy chociażby z Ukrainy czy Kenii oraz oczywiście z całej Polski, w tym weterani półmaratonu – podał Kowal. – Zapewniam, że poziom będzie bardzo wysoki, a czasy wyjątkowo szybkie, bo uczestnicy pobiegną głównie po asfalcie. 

Początek zaplanowano na godzinę 8:30. Trasa biegu głównego poprowadzi przez:

Most im. Legionów Piłsudskiego (start) – Kolejowa – Górka – Wąska –Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa)– Gabówka – Norbertańska – Mostowa – Most Legionów – Kolejowa – Górka – Wąska –Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Plac Narutowicza – Teatralna – Małachowskiego – Stary Rynek (meta).

Trasa biegu towarzyszącego wygląda następująco: Most im. Legionów Piłsudskiego (start) – Kolejowa – Górka –Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Plac Narutowicza – Teatralna –Małachowskiego – Stary Rynek (meta).

Dekoracje zwycięzców zaplanowano na godzinę 12:00. Finał imprezy zaś na godz. 13:00.

Co ciekawe, zmagania maratończyków będzie można śledzić także on-line. 

Więcej szczegółów, regulamin i harmonogram biegu znajdziemy m.in. na stronie mosirplock.pl i profilu Facebookowym wydarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy