Zwycięstwo w Szczecinie. Jest Final Four

Zwycięstwo w Szczecinie. Jest Final Four - Zdjęcie główne

SportRewanżowy mecz Pucharu Polski w poniedziałek w Szczecinie z ekipą Gaz-System Pogoń Szczecin okazał się formalnością. Szczypiorniści Wisły Płock wygrali 35:28.

Rewanżowy mecz Pucharu Polski w Szczecinie z ekipą Gaz-System Pogoń Szczecin okazał się formalnością.  Szczypiorniści Wisły Płock wygrali dziś 35:28.

Po wygranej przed tygodniem w Płocku różnicą 11 bramek rewanż nie zapowiadał wielkich emocji, Lider pierwszej ligi, czyli zaplecza superligi, walczył ambitnie, ale płocki team szybko odskoczył. Po 10 minutach Nafciarze prowadzili 7:4, po 20 minutach – 13:9, a do przerwy przewaga wzrosłą do sześciu bramek (19:13).

W drugiej połowie gra się wyrównała, trener Lars Walter dał pograć kilku zawodnikom, którzy wracają po kontuzjach. Utrzymywało się sześć goli różnicy, w 40. minucie na tablicy pojawił się wynik 25:19.

Pięć minut przed końcem Wisłą wygrywała 31:25, skończyło się 35:28. Wisła awansowała do półfinału PP, turniej z udziałem czterech ekip odbędzie się 14-15 kwietnia przyszłego roku, miejsca jeszcze nie ustalono. Wisła będzie miała zapewne okazję do rewanżu z Vive za porażkę w tegorocznym finale Pucharu w Orlen Arenie.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Wisła Płock 28:35 (13:19)

Wisła: M.Wichary, B.Dudek - Z.Kwiatkowski, M.Toromanović(6), A.Wiśniewski(6), J.Bäckström(3), M.Kubisztal(4), P.Chrapkowski(3), M.Zołoteńko, A.Twardo(3), P.Paczkowski(5), V.Rajkovic(5, 2k)

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, A.Twardo, V.Rajkovic

Kary: Orlen Wisła 10 min (Z.Kwiatkowski 2 min, P.Chrapkowski 2 min, A.Twardo 2 min, M.Toromanović 2 min, V.Rajkovic 2 min).