Reklama

Zobaczą Ligę Mistrzów, pograją z Kolding

Opublikowano:
Autor:

Zobaczą Ligę Mistrzów, pograją z Kolding - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Uczniowie klas sportowych specjalizujących się w piłce ręcznej z Gimnazjum nr 5 i ZST Siedemdziesiątka jadą do Danii, gdzie zobaczą mecz Ligi Mistrzów KIF Koldng i rozegrają sparingi z lokalnymi drużynami.

Uczniowie klas sportowych specjalizujących się w piłce ręcznej z Gimnazjum nr 5 i ZST Siedemdziesiątka jadą do Danii, gdzie zobaczą mecz Ligi Mistrzów KIF Koldng i rozegrają sparingi z lokalnymi drużynami.

Projekt, który miał łączyć doskonalenie znajomości języka angielskiego i piłki ręcznej, został opracowany w ubiegłym roku. – Pomoc w jego realizacji zaoferował wówczas Lars Walther, za pośrednictwem którego nawiązaliśmy współpracę z jedną z duńskich szkół – powiedział Michał Skórski. – Dwa razy na rok nasi uczniowie mają się spotykać ze swoimi rówieśnikami z Danii. Będą nie tylko wspólnie trenowali i rozgrywali mecze piłki ręcznej, ale również razem uczyli się języka angielskiego.

Płocka ekipa, w której znajdą się przede wszystkim zawodniczki Jutrzenki Płock i zawodnicy SKF Wisła Płock na tygodniowe tournée po Danii wyjadą w sobotę. Na niedzielę zaplanowane zostały kontrolne mecze chłopców rocznika 1999 z młodzieżowymi drużynami KIF Kolding A po południu płocką młodzież czeka wielka gratka czyli wycieczka do Trefor Areny na mecz Ligi Mistrzów KIF Kolding – Orlen Wisła Płock.

Projekt został zorganizowany przez Michała Skórskiego, trenera piłki ręcznej w Gimnazjum nr 5 i ZST 70 oraz nauczycielka języka angielskiego Małgorzata Gronkowska. Współorganizatorami są SKF Wisła, SPR Wisła i MMKS Jutrzenka.

Fot.  Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE