Złoto i brąz. Płock potęgą jest i basta!

Złoto i brąz. Płock potęgą jest i basta! - Zdjęcie główne

SportWielki sukces młodych piłkarzy ręcznych z Płocka: dziś w Zamościu w Pucharze ZPRP Młodzików najlepsza okazała się SKF Wisła Płock, a trzecie miejsce wywalczył MUKS 21 Płock.

W kilkudniowym turnieju grały 32 najlepsze ekipy z całego kraju. Płockie ekipy grały bardzo dobrze, wygrywały kolejne mecze (jedyną porażkę w grupie zanotował MUKS). Niestety, losowanie sprawiło, że zespoły z naszego miasta trafiły na siebie w półfinale. Początek był wyrównany, ale później Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła odskoczyło. Do przerwy prowadziła 16:9 by wygrać mecz wysoko 36:23.

W drugim półfinale turnieju, mającego rangę mistrzostw kraju dla rocznika 1997-98, rewelacyjny UKS Czarni Regimin pokonał KSSPR Końskie 32:30 (14:15). MUKS zmierzył się więc z ekipą z Końskich, bardzo mocną w drużynach młodzieżowych. Płocczanie zaczęli słabo, walczyli, ale do przerwy przegrywali 7:9. To był bardzo niski wynik, ale w drugiej połowie zespoły poszły na wymianę ciosów i bramki padały znacznie częściej. Co ważne, MUKS 21 odrobił straty i wyszedł na prowadzenie! Ostatecznie zespół z Płocka wygrał 27:25 i zasłużenie zdobył brązowy medal.

W ścisłym finale Wisła, czyli podopieczni Piotra Klucznika i Michała Skórskiego, zmierzyli się z Czarnymi. Ekipa z maleńkiego Regimina koło Ciechanowa grała w Zamościu doskonale, bijąc rywali (poza półfinałem) często aż 15-20 bramkami!  Finał był niezwykle zacięty, do przerwy młodzi Nafciarze prowadzili 18:17. W drugiej odsłonie rywale do upadłego walczyli o złoto, ale to SKF Wisła okazała się lepsza i wygrała 32:34!

MUKS 21 - Olimpia Piekary Śląskie 21:14

Dodajmy, że przed rokiem w młodzikach płockie ekipy spotkały się w meczu o trzecie miejsce. SKF Wisła pokonała MUKS 21 Płock 29 - 24 (12-12). Złoto zdobył MKS Agrykola Warszawa, a srebro - UMKS-PMOS Chrzanów. Mazowsze to potęga w szczypiorniaku młodzieży – teraz także wywalczyło trzy miejsca w pierwszej czwórce. A największą potęgą jest Płock - srebro w juniorach, złoto w juniorach młodszych i dwa medale w młodzikach.