Zdrowa liga. Decydujący poniedziałek

Zdrowa liga. Decydujący poniedziałek - Zdjęcie główne

SportW Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku rozegrany został kolejny siatkarski turniej z cyklu „Zdrowa Liga”. Finałowa rozgrywka została zaplanowana już na poniedziałek 28 maja.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku rozegrany został kolejny siatkarski turniej z cyklu „Zdrowa Liga”. Finałowa rozgrywka została zaplanowana na poniedziałek 28 maja.

Zdrowa Liga to cykl turniejów siatkówki dziewcząt odbywający się od grudnia ubiegłego roku. Jej organizatorami są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka, SP nr 3, 20 i 23. Rozgrywki wspiera również stowarzyszenie Akademia Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia, której honorowym prezesem jest Robert Korzeniowski.

W zawodach startuje 12 ekip z płockich szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach było wymyślenie hasła reklamującego Zdrową Ligę. Spośród zgłoszonych komisja, złożona z pracowników Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP wybrała najlepsze. 1 miejsce zajęła SP 23I za hasło:
„W zdrowym ciele zdrowy duch,
w zdrową ligę ruszaj znów.
Czy wygramy czy przegramy,
w zdrowej lidze się sprawdzamy”.

Natomiast rozgrywki podzielone zostały na 3 etapy: runda zasadnicza, która trwała od grudnia do kwietnia i wszystkie zespoły rozegrały mecze każdy z każdym; półfinał, w którym zespoły z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej rywalizowały w 2 grupach o wejście do finału zaś pozostałe ekipy o miejsca 9-12; finał, w którym zagrają po 2 pierwsze ekipy z obu grup półfinałowych, o miejsca 5-8 będą rywalizować 3 i 4 zespoły z półfinałów oraz runda rewanżowa o miejsca 9-12.

W walce o wejście do finałowej czwórki siatkarki walczyły w dwóch grupach. W pierwszej najlepsza okazała się pierwsza drużyna SP nr 3, która pokonała SP 12 – 15:11, SP 22I -17:15 i 23II - 15:13. Drugą lokatę i awans wywalczyła także SP 23II. W drugiej grupie emocje były niesamowite, bo trzy z czterech zespołów uzyskały po dwa zwycięstwa. Decydował stosunek małych punktów, do finału weszły SP 23I oraz SP 20I, bardzo pechowo odpadła SP 23IV.

Turniej finałowy oraz wręczenie nagród zaplanowane zostało na 28 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku. Skład turnieju finałowego:
MIEJSCA 9-12 - SP 20II, SP 3II, SP 23III, SP 23V
MIEJSCA 5-8 - SP 22II, SP 22I, SP 12, SP 23IV
MIEJSCA 1-4 - SP 3I, SP 23I, SP 20I, SP 23II