Załatwili Legion piękną serią trójek

Załatwili Legion piękną serią trójek - Zdjęcie główne

SportTrzecioligowi koszykarze płockiego Mon-Polu wysoko pokonali na własnym parkiecie KS Legion Legionowo. Nasi zawodnicy zrehabilitowali się za porażkę w poprzednim spotkaniu z GLKS Nadarzyn.

Mecz w hali przy Piaska rozpoczął się od celnej „trójki” Piotra Nowakowskiego. Następnie znać o sobie dali goście, którzy zdobyli 5 oczek z rzędu za sprawą Grzegorza Popisa. Jednak kolejne minuty należały już do płocczan. Pierwsza część gry zakończyła się ich zwycięstwem 23:17. W drugiej kwarcie przewaga była bardziej widoczna. Bardzo skutecznie oprócz Nowakowskiego grali również Piotr Lewandowski i Miłosz Bieńkowski. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 51:35.

Druga połowa również przebiegała pod ich dyktando. Wygrali kolejne kwarty 35:18 i 21:20 i całe spotkanie różnicą aż 34 punktów (107:73). Przeważyła przede wszystkim znakomita skuteczność naszych zawodników, którzy popisali się 11 celnymi rzutami za 3 punkty, a także bardziej szeroka ławka rezerwowych. Najskuteczniejszymi okazało się dwóch Piotrków: Nowakowski i Lewandowski, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 15 oczek. W tabeli ekipa z Płocka jest na trzecim miejscu, do drugiego zespołu traci dwa punkty. Kolejne bardzo ważne spotkanie Mon-Pol rozegra 2 lutego na wyjeździe z Ochotą Warszawa.

Mon-Pol Płock - KS Legion Legionowo 107:73 (23:17, 28:18, 35:18, 21:20)

Mon-Pol: Michał Borowski 8, Miłosz Bieńkowski 14, Mariusz Czajkowski 12, Marcin Sulkowski 8, Piotr Nowakowski 15, Tamir Enkhbaatar 6, Bartłomiej Głowacki 1, Kacper Kuta 8, Konrad Kowalski 4, Janji Byambadorj 7, Piotr Nowakowski 24

Legion: Maciej Łopaciński 22, Grzegorz Popis 19, Maciej Niedbalski 14, Piotr Jankowski 8, Marcin Mikos 6, Bartosz Szaniawski 2, Aleksander Stabeusz 2.